Faza de un fair-play rar intalnit in fotbal. Echipa lui Torje si Marica, lasata sa marcheze (Video)

Sambata, 14 Martie 2015, ora 09:06
6062 citiri

In cadrul partidei Konyaspor - Kasimpasa din campionatul de fotbal al Turciei a avut loc o faza cu adevarat memorabila.

Echipa gazda, acolo unde au jucat si Marica si Torje, a castigat cu 2-1 partida, o partida care a avut pe parcursul ei o faza demna de remarcat. Se intampla in minutul 19, cand, in urma unui duel la cap intre Fuchs si Ryan Babel, olandezul de la Kasimpasa a cazut si a cerut ingrijiri medicale.

Mingea ajunsese insa intre timp la portarul lui Konya, care a degajat balonul cu intentia de a-l trimite in aut, pentru ca Babel sa primeasca ingrijiri. Mingea a lovit insa in cap unul dintre colegii lui Torje si a ajuns la Donk, alt olandez, de la Kasimpasa, care a marcat pentru 1-0, spre uluiala tuturor, cu un lob de la mare distanta.

In acel moment s-a creat un meleu la mijlocul terenului, cei de la Konya protestand vehement pentru lipsa de fair-play a rivalilor. Acestia au gasit insa solutia salvatoare si le-au promis ca ii vor lasa sa marcheze la faza imediat urmatoare.

Lucru care s-a si intamplat, Kabze fiind lasat sa inscrie cu poarta goala, egaland scorul la 1.

Golul de 2-1 pentru Konya a venit in minutul 40, prin acelasi Kabze, din penalti.

De remarcat ca pana la final, Gabi Torje a luat rosu in minutul 88, iar Marica a intrat in minutul 64.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#torje marica lasati sa egaleze, #faza fair play rar intalnit, #video fair play in turcia , #stiri Gabriel Torje