Gol pentru Gabi Torje, in prima etapa a campionatului din Turcia

Duminica, 31 August 2014, ora 11:15
2161 citiri

Stranierul roman Gabriel Torje a marcat in chiar prima etapa a campionatului din Turcia, acolo unde este coleg la aceeasi echipa, Konyaspor, cu Ciprian Marica.

Konyaspor a jucat in deplasare cu Eskisehirspor, iar Gabi Torje a deschis scorul in minutul 14 si a semnat primul sau gol intr-o partida oficiala, din noiembrie 2012.

Chiar daca echipa lui Torje si Marica a condus mult timp cu 1-0, Eskisehirspor a intors soarta meciului si a castigat cu 2-1, dupa golurile semnate de H. Gucer (minutul 65) si E. Zengin (76 - penalti).

In etapa secunda, Konya joaca acasa cu Balikesirspor, o nou-promovata.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#gol gabi torje prima etapa, #torje marcheaza prima etapa, #torje gol in prima etapa turcia , #stiri Gabriel Torje