Torje si Papp au evoluat intr-un meci nebun in Turcia, cu 8 goluri marcate

Duminica, 07 Octombrie 2018, ora 16:22
3900 citiri

Gabi Torje si Paul Papp au fost pe teren in cel mai nebun meci de pana acum al sezonului in Turcia, meci cu 8 goluri marcate si rasturnari de situatie nebune.

Partida dintre Malatyaspor si Sivasspor s-a incheiat duminica cu scorul de 4-4, in prima liga din Turcia, dupa ce la pauza oaspetii de la Sivass au condus cu 3-1.

Cei doi romani evolueaza pentru Sivasspor si nu au fost titulari, dar au intrat pe parcursul partii secunde, Papp in minutul 56, iar Gabi Torje in minutul 71.

La 3-1, in minutul 52, Sivasspor ramanea in 10 oameni dupa eliminarea lui Pereira, a urmat golul de 2-3 marcat de Donald, insa in minutul 74 oaspetii au ratat un penalti prin Demir.

La cornerul care a urmat acestui penalti ratat, Robinho, fostul star de la Real Madrid si AC Milan i-a pasat decisiv lui Arslan si Sivass avea 4-2 pe tabela.

Gazdele au fructificat totusi pe finalul de meci omul in plus avut si au reusit cele doua goluri izbavitoare prin Buyuk in minutul 77 si Tozlu in minutul 80.

Sivass a rezistat eroic, chiar daca arbitrul a aratat 9 minute de prelungire, iar echipa celor doi romani ramane cu 2 victorii in 8 etape, Malatya fiind pe 6 in Turcia cu trei puncte in plus.

Sivass nu a mai castigat un meci in deplasare din 21 aprilie. Torje a ajuns in Turcia dupa o experienta esuata si nefericita la Dinamo, iar Papp a venit la acest club de la alta echipa otomana, Karabukspor.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Torje si Papp meci nebun in, #Torje si Papp pe teren meci, #cronica meci Turcia Sivass Torje Papp , #stiri Gabriel Torje