Torje a spart gheata: A marcat in Serie A (Video)

Duminica, 05 Februarie 2012, ora 18:05
3136 citiri

Gabriel Torje a marcat duminica primul sau gol pentru Udinese in Serie A.

Mijlocasul roman a punctat in minutul 89 al partidei cu Fiorentina, din etapa a 22-a a campionatului italian de fotbal.

Ex dinamovistul l-a invins pe portarul advers cu un sut cu piciorul drept de la marginea careului, dupa ce-a primit o pasa de la colegul sau din atac, Antonio Di Natale.

Accesati acest link pentru a viziona golul marcat de Torje (secunda 55)

Din pacate pentru Torje si Udinese, golul sau n-a mai putut schimba soarta intalnirii, castigata cu 3-2 de Fiorentina. Celelalte goluri ale partidei au fost marcate de Jovetici, de doua ori (din doua penaltiuri), si Cassani pentru gazde, respectiv Di Natale pentru oaspeti.

Torje, care a ajuns in vara la Udinese de la Dinamo, a inceput meciul pe banca de rezerve, fiind introdus pe teren in minutul 67, in locul lui Dusan Basta.

Conform unei clauze din contract, pentru fiecare gol marcat la Udinese, mijlocasul roman de 22 de ani primeste 30.000 de euro.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Gabriel Torje gol Udinese, #Torje gol Udinese Fiorentina, #Torje gol Serie A , #Udinese