Gol fabulos din foarfeca marcat de o vedeta a lui Galatasaray. Poate fi reusita anului (Video)

Duminica, 18 Septembrie 2016, ora 13:44
3530 citiri

Un gol care poate candida cu usurinta la titulatura de reusita anului a fost marcat in acest week-end de o vedeta a celor de la Galatasaray.

Este vorba de elevetianul Eren Derdiyok, care a marcat ambele goluri ale victoriei lui Galata, in meciul cu Rizespor, scor 2-0.

Elvetianul a marcat in minutele 6 si 89, dar golul din minutul 6 a fost unul de-a dreptul fabulos, din foarfeca.

El a reusit o foarfeca de la circa 11 metri, usor lateral stanga, uimind un stadion intreg, care l-a ovationat minute in sir:

Galata are acum 3 victorii si un egal dupa 4 etape scurse in Turcia, ocupand primul loc in Super Lig, dar si Besiktas si surpriza Basaksehir o pot egala.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Galata atacant super reusita Video, #Video golul anului Galatasaray Turcia, #gol din foarfeca fabulos Turcia Galata , #stiri Galatasaray