Intr-un meci cu sase romani pe teren, Galatasaray a invins dramatic Karabukspor (Video)

Duminica, 01 Octombrie 2017, ora 11:16
4978 citiri

Galatasaray Istanbul a castigat un meci dramatic in campionatul Turciei la fotbal, intr-o partida in care pe teren au fost 6 romani.

Pentru gazdele care au castigat in prelungiri a intrat Latovlevici in minutul 66, iar la Karabuk Paul Papp, Valerica Gaman, Gabriel Torje, Cristi Tanase si Gicu Grozav au fost titulari, ultimii doi fiind inlocuiti pe parcurs.

Feghouli si Maicon pentru Galata, respectiv Yatabare pentru Karabuk au marcat golurile primei reprize, care s-a incheiat cu scorul de 2-1.

In minutul 84, Seleznev a egalat pentru oaspeti din penalti, dar drama s-a produs in prelungiri, cand Galata a marcat golul de 3-2 in minutul 91 prin acelasi Maicon.

Galata se distanteaza ca lidera a Turciei, avand 19 puncte, 5 peste locul 2 ocupat de Kayserispor, echipa antrenata de Sumudica, victorioasa tot sambata, 3-1 cu Bursaspor.

Kayserispor, gruparea lui Marius Sumudica, o noua victorie in Turcia. Echipa fostului rapidist e pe val

Karabuk este pe 16 in Turcia, cu doar 5 puncte acumulate dupa 7 etape.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Galata castiga meci Karabukspor drama, #Video Galata Karabukspor cronica, #6 romani pe teren Galata Karabukspor , #stiri Galatasaray