Surpriza uriasa in Turcia: Torje, gol fabulos pe terenul lui Galatasaray (Video)

Marti, 25 August 2015, ora 07:37
4613 citiri

Etapa a doua a campionatului Turciei ne-a adus prima mare surpriza a acestui sezon, Galatasaray fiind invinsa pe teren propriu de modesta Osmanlispor, scor 2-1.

Gabi Torje a fost omul decisiv pentru oaspeti, marcand golul victoriei imediat dupa pauza.

Osmanlispor, noua destinatie preferata a jucatorilor romani, se descurca excelent in campionatul Turciei. Dupa remiza din prima etapa, echipa a dat lovitura pe Turk Telekom Arena, obtinand toate punctele puse in joc.

Gabi Torje a inscris golul victoriei in minutul 50, cu un sut inselator din afara careului, profitand si de o gafa uriasa a portarului Muslera.

Pentru Osmanlispor au mai evoluat Raul Rusescu, intrat in teren in minutul 60, dar si japonezul Seto, fostul mijlocas al celor de la Astra Giurgiu. Rezerva neutilizata la aceasta partida a fost polonezul Lukasz Szukala, fostul fundas al Stelei.

Gabriel Torje Amazing Goal - Galatasaray vs... de brilche

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
#Torje gol Galatasaray, #video Torje Galatasaray, #Torje Galatasaray Osmanlispor , #stiri Galatasaray