colegiul national vasile alecsandri

vezi toate articolele pe aceeasi tema
O profesoara de la Colegiul National "Vasile Alecsandri", decorata de Iohannis

O profesoara de la Colegiul National "Vasile Alecsandri", decorata de Iohannis

Diana Catalina Popa, profesor de limba romana la Colegiul National "Vasile Alecsandri", a fost decorata miercuri, 31 august, de presedintele Klaus Iohannis.
Presedintele a decorat sapte profesori de limba romana din intreaga tara cu Ordinul "Meritul pentru Invatamant" in grad de Cavaler, declarand mai mult


Vineri, 02 Septembrie 2016, ora 06:00

Elev de la Colegiul National "V. Alecsandri" din Galati, PREMIAT la un concurs literar

Elev de la Colegiul National "V. Alecsandri" din Galati, PREMIAT la un concurs literar

George Sebastian Gainaru, elev la Colegiul National "V. Alecsandri" Galati, a castigat premiul pentru cea mai buna lucrare, la categoria gimnaziu, a Concursului "Alexandriana - creativitate si literatura", care s-a desfasurat la sfarsitul saptamanii, la Bacau. Aflat la a zecea editie, concursul este mai mult


Marti, 21 Iunie 2016, ora 17:04

Colegiul National Vasile Alecsandri s-a calificat in finala la badminton

Colegiul National Vasile Alecsandri s-a calificat in finala la badminton

Colegiul National Vasile Alecsandri din orasul nostru este recunoscut prin rezultatele obtinute de elevii sai la discipline traditionale: matematica, fizica, chimie, informatica, biologie, etc. S-ar putea crede ca toata atentia se indreapta spre invatatura, dar lucrurile nu stau chiar asa. Si mai mult


Joi, 21 Aprilie 2016, ora 08:00

EXPUNERE despre doctorul Carnabel - o personalitate exceptionala din istoria orasului

EXPUNERE despre doctorul Carnabel - o personalitate exceptionala din istoria orasului

Vineri, 23 septembrie, iubitorii de istorie galateana vor avea ocazia sa afle multe amanunte interesante despre o personalitate cu... nume de strada. De la ora 13,00, la Muzeul de Istorie "Paul Paltanea" - sectia Muzeul "Casa Cuza Voda", din str. Al. I. Cuza, nr. 80, veti putea urmari o interesanta mai mult


Joi, 22 Septembrie 2016, ora 17:10

Bugetul orasului Galati, rectificat. BANI de calculatoare pentru elevii CNVA

Bugetul orasului Galati, rectificat. BANI de calculatoare pentru elevii CNVA

Rectificarea bugetului local al Galatiului a starnit discutii la recenta sedinta a Consiliului Local, dupa ce consilierul local PSD Zanfir Ilie a propus un amendament in beneficiul elevilor de la Colegiul National "Vasile Alecsandri" (CNVA). "Vin cu o propunere pentru dl primar, intrucat este o mai mult


Luni, 19 Septembrie 2016, ora 19:03

Arta de a preda binele. VOLUNTARIATUL se invata cu putina distractie

Arta de a preda binele. VOLUNTARIATUL se invata cu putina distractie

Andrei Popescu de la CNVA a participat, in vara aceasta, ca voluntar in doua tabere pentru tineri

Pentru comunitatea noastra, voluntariatul ramane o notiune mai mult teoretica, pe care unii o bifeaza, fie de dragul de a fi in rand cu lumea, fie pentru ca poate le va folosi candva la ceva sau pentru mai mult


Vineri, 09 Septembrie 2016, ora 17:45

PERFORMANEsE GALAEsENE: Peste 100 de premii, mentiuni si medalii la olimpiadele nationale

PERFORMANEsE GALAEsENE: Peste 100 de premii, mentiuni si medalii la olimpiadele nationale

O treime dintre distinctii sunt obtinute de elevii de la CNVA

Peste 100 de elevi galateni s-au intors de la concursurile si olimpiadele nationale cu premii, mentiuni si medalii. Cum premiile I, II si III se acorda doar elevilor clasati pe primele trei locuri, doar 30 dintre reprezentantii judetului mai mult


Marti, 31 Mai 2016, ora 20:33

Ultimele ATRIBUIRI DIRECTE din mandatul lui MARIUS STAN: contracte de 7,74 milioane de lei FARA LICITAEsIE

Ultimele ATRIBUIRI DIRECTE din mandatul lui MARIUS STAN: contracte de 7,74 milioane de lei FARA LICITAEsIE

Firma care, anul trecut, a primit 15 contracte fara licitatie, a avut parte, in primele sase luni ale acestui an, de alte 13 contracte atribuite direct de Primaria Galati * Cea mai scumpa lucrare incredintata direct de municipalitate este demolarea cladirilor pentru largirea strazii Traian

Nu mai mai mult


Marti, 30 August 2016, ora 00:22

Copii galateni fantastici, premiati de primar

Copii galateni fantastici, premiati de primar

"Numele meu este Ioana Bouros, de la Colegiul National Costache Negri, si anul acesta am obtinut medalia de argint la Olimpiada internationala de lingvistica Mysuru (India). Este primul premiu de acest gen pe care il obtin si ma simt foarte mandra. Lingvistica am descoperit-o acum 3 ani, cand m-am mai mult


Miercuri, 24 August 2016, ora 13:00

Cele mai citite stiri
ACCIDENT GRAV pe strada Brailei. Un sofer a MURIT in urma coliziunii dintre doua masini
Un eveniment rutier extrem de grav a avut loc in urma cu putin timp, pe strada Brailei, chiar in ...
Accident mortal pe bulevardul Brailei, in Galati
Un barbat de 31 de ani si -a pierdut viata, dupa ce masina sa a fost izbita violent de un alt ...
Accident teribil in Galati. Un tanar si-a pierdut viata dupa ce masina pe care o conducea a fost strivita de un BMW
Din cate se pare, soferul care a murit nu a acordat prioritate cand a virat de pe strada Brailei ...

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor