BASCHET: Baietii de la Phoenix au pierdut la Oradea

Sursa: Viata Libera Galati
Duminica, 15 Noiembrie 2015, ora 09:40
56 citiri
Echipa de baschet masculin Phoenix U Galati a pierdut, scor 87-78 (46-33), meciul sustinut sambata seara, in deplasare, in fata echipei CSM CSU Oradea, in cadrul etapei a opta din Liga Nationala (LNBM), acesta fiind al doilea meci consecutiv pierdut.

Phoenix a fost dominata in prima parte a partidei, cu diferente de scor de 12 puncte (31-19), 15 puncte (41-26) si 13 puncte (46-33) la pauza, apoi echipa antrenata de Florin Nini a reusit sa revina in joc adjudecandu-si ultimele doua sferturi ...