Baschetbalistele de la Phoenix U au pierdut in fata Timisoarei

Sursa: Viata Libera Galati
Sambata, 28 Martie 2015, ora 08:21
43 citiri
Echipa feminina de baschet Phoenix U a pierdut, vineri seara, la Sf. Gheorghe, prima confruntare din a doua faza a play-off-ului Ligii Nationale, cea pentru ocuparea locurilor V-VIII, in fata BC Tymes Timisoara, scor 58-69 (16-15, 20-16, 13-18, 9-20).

Dupa trei sferturi de meci in care au dominat jocul, fetele de la Phoenix au intrat in ultimul sfert cu egalitate, 49-49. Din minutul 33, la scorul 54-56, galatencele au pierdut controlul jocului. Aruncarea de 3 puncte a lui Pesovici a "rupt" ...