BASCHETBALISTII de la Phoenix au CASTIGAT duelul cu echipa Clujului (VIDEO)

Sursa: Viata Libera Galati
Sambata, 21 Noiembrie 2015, ora 00:18
45 citiri
Echipa de baschet masculin Phoenix U Galati a castigat, vineri seara, cu scorul 85-79 (45-32), partida de pe teren propriu cu formatia U Banca Transilvania Cluj, din etapa a noua a Ligii Nationale (LNBM).

Phoenix a avut un start increzator, dominand prima parte a meciului si reusind sa aiba un avand de pana la 12 puncte la finele primului sfert, iar la pauza de 13 puncte. Clujenii au revenit in joc, apropiindu-se ingrijorator la doar 7 puncte (60-53, min 28 si 77-70, min 38), respectiv la 6 ...