Echipa feminina a Romaniei a terminat grupa pe primul loc, neinvinsa, la Mondialul de tineret

Sursa: Viata Libera Galati
Sambata, 09 Iulie 2016, ora 18:26
35 citiri
Final cu mari emotii, dar fericit, pentru echipa nationala de handbal feminin a Romaniei la ultimul meci din Grupa C a Campionatului Mondial de tineret, din Rusia. Derbiul cu Germania, adversara din finala castigata la Mondialul de junioare de acum doi ani, s-a incheiat la egalitate, scor 29-29. In urma acestui rezultat, echipa Romaniei a terminat pe primul loc Grupa C, avand golaveraj superior Germaniei.

Romania a dominat primele 45 de minute, a condus la pauza cu 18-13, pastrand avansul de 5 ...