Fetele de la Phoenix au fost dinamitate in sfertul trei la Arad

Sursa: Viata Libera Galati
Vineri, 18 Decembrie 2015, ora 15:59
39 citiri
Echipa feminina de baschet Phoenix a pierdut, scor 97-77 (46-41), partida sustinuta joi seara, in deplasare, in fata echipei ICIM Arad, intr-un meci restant din cadrul etapei a 12-a din Liga Nationala (LNBF).

Phoenix a avut un prim sfert de meci foarte bun, in care a revenit de la minus 10 puncte (scor 13-3), a egalat in min. 8 si a incheiat chiar la conducere primele 10 minute (21-25). In sfertul secund, aradencele au reusit sa revina la conducere si intrarea la pauza sa o faca cu un avantaj ...