Fetele de la Phoenix au fost la un pas de victorie, la Cluj

Sursa: Viata Libera Galati
Vineri, 14 Octombrie 2016, ora 21:20
48 citiri
Echipa feminina de baschet Phoenix Galati a fost invinsa, scor 74-70 (46-34), in deplasare, de formatia Universitatea Cluj, in meciul contand pentru etapa a treia din Liga Nationala.

Partida a fost dominata la inceput de clujence, cea mai mare diferenta de scor in favoarea gazdelor a fost de 16 puncte, 39-23 (min 16), ecart ce a fost redus pana la intrarea la pauza la 12 puncte. Revenirea de la vestiare a fost mai energica pentru galatence, acestea reusind sa egaleze in primele cinci minute ...