Fetele de la Phoenix au ratat calificarea in finala "Cupei Romaniei"

Sursa: Viata Libera Galati
Duminica, 07 Februarie 2016, ora 06:27
43 citiri
Fetele de la Phoenix au ratat calificarea in finala "Cupei Romaniei", dupa ce au pierdut in fata echipei CSU Olimpia Brasov, scor 55-72 (17-18, 13-16, 13-18, 12-20). Partida a fost dominata, inca de la inceput de brasovence, singurele egalitati fiind in primul sfert (2-2, min 1, respectiv 15-15, min 8). Echipa antrenata de Eugenio Rodrigues s-a apropiat periculos in cateva momente, cea mai importanta fiind in minutul 28, scor 41-42, dar seria de trei cosuri de la distanta au dat mai multa ...