Phoenix U a incheiat sezonul regulat pe locul VII si s-a calificat in premiera in play-off

Duminica, 01 Martie 2015, ora 00:00
56 citiri
In ultima etapa a sezonului regulat din LNBF, Phoenix U a primit vizita in sala Dunarea formatiei CSM U Oradea. Calculele hartiei au fost respectate si echipa galateana si-a rasplatit fanii cu o victorie scontata. Partida a fost echilibrata in primele trei minute, scor 5-5, dupa care lucrurile au intrat pe fagasul normal. Galatencele lui Theodosios Paralikas si Catalin Stefanescu au incheiat repede socotelile, si au avut un avantaj de 13 puncte la finalul primului sfert ce s-a mentinut si la ...citește toată știrea