Semifinala pierduta la mare lupta la Mondialul de handbal tineret. Romancele vor juca din nou cu Germania, acum pentru medaliile de bronz

Sursa: Viata Libera Galati
Joi, 14 Iulie 2016, ora 22:27
37 citiri
Echipa nationala feminina de handbal a Romaniei, cu patru galatence in componenta, a pierdut partida din semifinala Campionatului Mondial de tineret in fata puternicei formatii a Danemarcei, scor 25-28 (12-14).

Partida a fost foarte echilibrata si s-a decis in mare masura in primele cinci minute ale reprizei secunde, perioada in care romancele nu au inscris deloc iar nordicele si-au marit avantajul la 5 goluri (scor 12-17). Formatia noastra a fost aproape de a reveni, s-a apropiat in cateva ...