Home > Personalitati > Garbine Muguruza
Garbine Muguruza
Cunoastem prima finalista a turneului WTA de la Cincinnati. Locul 1 mondial a fost eliminat

Sambata, 19 August 2017, ora 20:45

Garbine Muguruza / stiri Garbine Muguruza

Karolina Pliskova, locul 1 mondial WTA, a fost invinsa in semifinalele turneului WTA de la Cincinnati, turneu Masters extrem de puternic care are loc in Ohio, in Statele Unite. Sportiva din Cehia a fost invinsa in SUA de catre Garbine Muguruza, recenta campioana de la Wimbledon, scorul fiind unul clar, 6-3, 6-2. Partida a durat o ora si 21 de minute, Muguruza fiind favorita 4 la Cincinnati, sportiva din Spania clasandu-se pe locul 6 in lume. In a doua semifinala va evolua Simona Halep cu Sloane Stephens, incepand cu ora 23, LIVE pe Ziare.com. Sportiva din SUA este clasata pe 151 in lume, iar bilantul intalnirilor directe este condus de Simona, scor 4-2. Ultima intalnire a avut loc recent la Washington, scor 7-6, 6-0 pentru romanca. Halep este pe locul 2 WTA si are o sansa uriasa sa devina locul 1 mondial, daca va triumfa in turneul de la Cincinnati. Este prima finala pentru Garbine Muguruza pe hardul american.

Campioana de la Wimbledon si favorita 1 la Stanford, invinsa categoric in semifinale

Duminica, 06 August 2017, ora 09:14

Tenismena din Spania Garbine Muguruza, proaspat campioana la Wimbledon si favorita 1 la puternicul turneu WTA de la Stanford, SUA, a fost invinsa categoric in semifinale. Acolo a dat peste o favorita a gazdelor, Madison Keys, locul 21 in lume si favorita 3 a competitiei. Keys a invins-o pe Muguruza cu 6-3, 6-2, dupa doar 58 de minute de joc. In marea finala, Keys va avea parte de un ultim...