Campioana Otelul, invinsa la Medias

Joi, 03 Mai 2012, ora 23:25
1552 citiri

Campioana en-titre a Ligii 1, Otelul Galati, a plecat invinsa de la Medias. Moldovenii au pierdut la limita intalnirea cu Gaz Metan, scor 0-1, si si-au luat adio de la visul de a juca in cupele europene in sezonul urmator.

Gazdele au inceput mai decise ultima partida a etapei cu numarul 29, Avram si Issa Ba trecand pe langa deschiderea scorului.

Otelul a replicat prin Punosevac, insa tot mediesenii s-au dovedit a fi mai periculosi. Ciuca a lovit bara in minutul 29 iar Issa Ba l-a copiat 6 minute mai tarziu.

In debutul reprizei secunde, Todea a nimerit si el bara portii Otelului Galati, exasperandu-i pe fanii din tribune.

Cum replica echipei campioane a fost una palida, Gazul a reusit sa deschida scorul in minutul 73, Vitinho fiind eroul lui Cristi Pustai. Galatenii au ramas chiar cu un om mai putin pe final de meci, dupa eliminarea lui Sarghi, insa puteau da lovitura in ultimul minute. Plesca a intervenit senzational in fata lui Punosevac si Gazul a castugat 3 puncte vitale in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Echipele de start

GAZ METAN: Plesca - Ciuca, Muth, Lazar, Markovici - Todea, Issa Ba - Muntean, Bawab, Avram - Vitinho.

Rezerve: Buchta, Bozesan, R. Zaharia, Dudita, Nicandro, Tahar, C. Gheorghe.

OTELUL: Branet - Rapa, Sarghi, Sg. Costin, S. Ilie - Neagu, Giurgiu - Stromajer, Didi, Bus - Punosevac.

Rezerve: Grahovac, Filip, Antal, Frunza, Pena, Viglianti, Perendija.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Otelul invinsa Medias, #Gaz Metan victorie Otelul, #rezultate Liga 1 , #meciuri