Gaz Metan Medias a trecut la scor de Vointa Sibiu

Luni, 22 August 2011, ora 20:33
1725 citiri

Gaz Metan Medias a obtinut o victorie lejera in etapa a 4-a a Ligii 1, mediesenii invingand la scor, 3-0, rivala locala, Vointa Sibiu.

Prima parte a meciului a fost una destul de slaba, dominata de cei de la Gaz Metan, insa cu putine ocazii reale de gol si cu un ritm de joc destul de slab.

Imediat dupa pauza insa, "gazarii" au deschis scorul prin Trtovac, care a reluat imparabil o centrare aproape perfecta trimisa de Ciprian Petre.

Gazdele au turat motoarele si au reusit sa duca scorul la 3-0 pana in minutul 66. Bratu a punctat pentru 2-0 in minutul 62, dupa o pasa de exceptie a lui Breeveld, pentru ca numai 4 minute mai tarziu Bawab sa inchida tabela dinb pasa aceluiasi Ciprian Petre.

Pe final, ritmul a scazut din nou, niciuna dintre echipe nefiind capabila de a ameninta serios poarta adversa.

Echipele:

Gaz Metan 4-2-3-1: 12 Plesca - 19 Lazar, 3 Trtovac, 29 Vukadinovic, 25 Markovic - 15 Hoban (cpt), 18 Nicandro - 80 Miclea, 10 Bawab, 2 Petre - 20 Roman.

Rezerve: 1. Vatca - 16. Zaharia, 8. Buzean, 11. Bratu, 3. Akaki, 9. Litu, 6. Bozesan.

Vointa Sibiu: 3-4-3: Danalache - 6 Forika, 23 Apostol, 3 Grigore (cpt) - 17 Tatar, 5 Beza, 25 Dilbea, 18 Nicola - 4 Antohi, 10 Negut, 7 Popa.

Rezerve: 82. Miron -8. Majer, 9. Coman, 11. Matei, 16. S. Bar, 15. Tanc, 2. C. Lungu.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...