Mediasul a pierdut la Brasov

Luni, 25 Iulie 2011, ora 20:22
970 citiri

Gaz Metan Medias, una din echipele care ne reprezinta in acest sezon in Europa League, nu pare sa depaseasca perioada mai dificila din acest debut de sezon, elevii lui Pustai fiind invinsi in prima etapa a Ligii 1 de FC Brasov, scor 2-1.

Gazdele au inceput mult mai bine meciul si, dupa cateva ocazii destul de bune irosite Hadnagy, Chipciu si Majernik, acelasi Chipciu deschide scorul in minutul 31, cu un sut de la 20 de metri care l-a pacalit pe Plesca.

Medisenii reusesc sa revina pe tabela de marcaj cu doua minute inainte de pauza, atunci cand Paul Parvulescu a marcat cu un sut sec, din interiorul careului.

Partea secunda a fost mult mai antrenanta, ambele formatii incercand sa isi apropie victoria. Au fost ocazii uriase, bare si penaltiuri neacordate, insa, in final, "stegarii" au fost cei rasplatiti pentru efort.

Omul cu nume celebru, Di Stefano, a marcat golul victoriei in minutul 94, dupa o gafa de proportii a fundasului Akaky.

Scor final, FC Brasov - Gaz Metan Medias 2-1.

ECHIPELE:

FC BRASOV: Felgueiras - Madeira, Majernik, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Toloza - Chipciu, Cristescu, Stinga, Di Stefano - Hadnagy

Antrenor: Daniel Isaila

Rezerve: Godinho, Voiculet, Machado, Paez, Mateiu, Buga, Dedu

GAZ METAN: Plesca - Zaharia, Hoban, Akaky, Buzean - Al. Munteanu, Cr Todea, C. Petre, Nikandro, Pirvulescu - Bawab

Antrenor: Cristi Pustai

Rezerve: Virca, Litu, Fl. Bratu, Vukadinovici, D. Roman, Markovici, Trtovac

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Gaz Metan invinsa Brasov, #Brasov victorie Gaz Metan, #rezultate Liga 1 , #meciuri