Eric a facut un nou meci mare la Gaz Metan Medias

Duminica, 08 August 2010, ora 20:07

Gaz Metan Medias ramane neinvinsa in acest sezon. Echipa lui Pustai a castigat in deplasare la Astra Ploiesti, scor 2-0.

Mediesenii au confirmat startul bun de sezon si au deschis scorul dupa doar 17 minute, prin cel mai bun om al lor Eric.

Mijlocasul brazilian l-a pacalit pe arbitrul Radu Petrescu si a reusit sa inscrie din penalty.

Gazdele nu si-au revenit pana la pauza, iar mediesenii au condus cu 1-0.

Partea a doua a fost mult mai echilibrata, cu ocazii numeroase la ambele parti. Prahovenii au trimis de doua ori in bara intr-o singura faza, in timp ce la poarta cealalta Eric si Munteanu au ratat doua sanse fabuloase.

Cu sase minute inainte de final, Eric a inscris din nou si a stabilit scorul final. Pentru a brazilian aceasta a fost a sasea reusita in trei meciuri.