Liga 1: Gaz Metan a invins Ceahlaul

Luni, 12 Decembrie 2011, ora 17:43
1048 citiri

Gaz Metan Medias a castigat penultimul meci al turului Ligii 1, trecand cu scorul de 3-2 de Ceahlaul Piatra Neamt.

Moldovenii lui Gheorghe Stefan au deschis scorul la Medias inca din minutul 2, atunci cand "killerul" Stelei, Stana, a punctat.

Gazdele au restabilit egalitatea abia in minutul 27, prin Hoban, dupa ce, cu 5 minute mai devreme, Bawab ratase o lovitura de la 11 metri.

Partea secunda a fost la discretia medisenilor, Dan Roman fiind eroul gazdelor. Intrat pe teren in minutul 57, in locul lui Vitinho, Roman a marcat de doua ori, insa a si incasat un cartonas rosu stupid, pe final, pentru ca si-a scos tricoul dupa cea de-a doua reusita.

Gaz Metan: 12. Plesca - 15. Hoban, 19. Fl. Lazar, 26. Frasinescu, Buzean - 21. Cr. Todea, Avram - 2. C. Petre, 27. Vitinho, 22, Pirvulescu - 10. Bawab

Rezerve: 1. Vitca, Miclea, 6. Bozesan, Trtovac, 20. D. Roman, Vukadinovici, 25. Markovici

Ceahlaul: 22. Villadsen - 23. Dumitras, 24. Forminte, 4. Cazan, 8. Barna - 21. Monroy, 10. Al. Achim - 20. M. Constantinescu, 28. Cebotaru, 11. Stana - Badescu

Rezerve: 1. Jovici, 6. Nohai, Gafita, Pavel, 17. Chitosca, 18. Onciu, Tepes

Arbitri: Robert Dumitru, Stelian Slabu si Daniel Harlab (toti Brasov)

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#gaz metan victorie ceahlaul, #ceahlaul invinsa medias, #rezultate Liga 1 , #stiri Gaz Metan