Sabau a debutat cu o victorie la FCM Targu Mures

Duminica, 12 Septembrie 2010, ora 18:55
1574 citiri

Ioan Ovidiu Sabau a reusit sa debuteze cu dreptul pe banca echipei FC Targu Mures, cu un succes in fata lui Gaz Metan Medias, scor 1-0.

La primul meci sub comanda lui Ioan Ovidiu Sabau, FCM Targu Mures a aratat o alta fata, mult mai determinata, chiar daca Gaz Metan Medias era o echipa pe val.

Presiunea din startul partidei s-a concretizat si pe tabela de marcaj, gazdele reusind sa deschida scorul in minutul 27, dupa ce lovitura libera executata de Florin Dan a fost deviata in plasa.

Gaz Metan Medias nu si-a revenit dupa primirea golului, iar muresenii puteau sa-si majoreze avantajul, insa Didy nu a prins o zi buna.

Pe final de meci, mediesenii au cedat presiunii, iar Parvulescu a plecat la cabine din minutul 85 pentru ca si-a lovit un adversar.

FC Targu Mures a acumulat in urma acestui succes 7 puncte si urca temporar pe pozitia a 13-a in Liga 1.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...