Chivu, titular in cel mai nebun meci din Serie A

Duminica, 01 Aprilie 2012, ora 19:42
2745 citiri

Cristi Chivu a fost titular pentru Inter Milano in cel mai nebun meci din aceasta etapa de Serie A, cel cu Genoa, incheiat cu un incredibil 5-4 in favoarea "nerrazzurilor".

La prima partida cu Stramaccioni pe banca tehnica, Inter a facut o prima repriza excelenta, conducand chiar cu 3-0 dupa reusitele lui Millito, de doua ori, si Samuel.

Genoa a replicat prin Palacio, insa Zarate a risipit temerile fanilor de pe "Meazza" cu un gol in minutul 74. Au urmat insa eliminarea lui Julio Cesar si golul lui Gilardino, din penalti, iar lucrurile incepeau sa se complice.

Millito a punctat in minutul 85, ducand scorul la 5-3, pentru ca Gilardino sa inchida tabela in prelungiri cu un halucinant scor 5-4.

Echipele:

INTER: Julio Cesar, Zanetti, Lucio, Samuel, Chivu, Poli, Stankovic ('60 Guarin), Cambiasso, Zarate ('34 Castellazzi), Milito, Forlan ('30 Obi).

Antrenor: Stramaccioni.

GENOA: Frey, Mesto, Carvalho, Kaladze, Moretti, Biondini ('37 Jorquera), Veloso ('46 Jankovic), Belluschi, Sculli, Gilardino, Palacio

Antrenor: Marino.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...