Cu Ionut Radu titular, Genoa o invinge categoric pe campioana Juventus, care sufera primul esec din acest sezon

Duminica, 17 Martie 2019, ora 15:31
6355 citiri

Juventus Torino, fara Cristiano Ronaldo in lot, odihnit dupa o perioada aglomerata, a fost invinsa categoric de formatia lui Ionut Radu in Italia, Genoa 1893.

A fost 2-0 pentru echipa in rosu si albastru, care a punctat cele doua goluri in ultimele 20 de minute ale partidei, prin Sturaro si Pandev, ultimul fiind un fost jucator important al lui Inter.

Si prima repriza a fost una dominata de genovezi, care au avut 2 mari sanse de gol, dar si un penalti anulat, dupa ce arbitrul Di Bello a dictat mai intai lovitura de la 11 metri, dar a fost rugat de asistentii din camera VAR sa vina la marginea terenului sa vada si el faza incriminata.

S-a convins acolo ca mai intai atacantul lui Genoa, Kouame facuse hent, inainte ca fundasul lui Juve, Joao Cancelo, sa opreasca si el mingea cu mana in careul de 16 metri.

In minutul 56, Juventus a avut un gol anulat, dupa ce mingea sutata de capitanul Dybala a fost deviata de Criscito in proprie poarta. Dar pana ca balonul sa ajunga la argentinian, Cancelo fusese surprins in offside, iar VAR-ul a relevat acest lucru cu precizie.

Este prima infrangere a celor de la Juventus in acest sezon de Serie A, care iata ca vine chiar pe stadionul Marassi, unde Ionut Radu, revenit dupa accidentare, a fost titular si a avut o prestatie impecabila.

Dupa aceasta victorie, Genoa urca pe 12 in Italia, cu 33 de puncte la activ. Daca Napoli, locul 2 in Serie A acum, va invinge in aceasta runda, se va apropia la 15 puncte de lidera.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#victorie uriasa Ionut Radu Genoa, #Genoa invinge marele Juventus, #Juventus Torino prim esec cu formatia , #stiri Genoa