Un nou meci excelent pentru Andrei Radu in Italia

Duminica, 03 Martie 2019, ora 19:47
5590 citiri

Portarul roman Andrei Ionut Radu a mai facut un meci mare in Serie A, al doilea consecutiv fara gol primit in poarta lui Genoa.

Gruparea genoveza a incheiat la egalitate cu cei de la Frosinone, iar Radu nu prea a avut ce sa apere in acest meci. Oaspetii au ramas in 10 oameni inca din minutul 34, dupa eliminarea lui Cassatta, iar de atunci, Frosinone nu a mai contat in atac.

E al patrulea egal in ultimele 5 jocuri pentru Genoa, plus al doilea 0-0 consecutiv, dupa jocul din runda trecuta, cu Chievo.

Urmeaza doua meciuri tari acum pentru Radu, cu Parma si Juventus, pana la pauza cauzata de meciurile internationale.

Un rezumat cu imagini VIDEO din aceasta partida puteti urmari pe acest link.

In clasament, Genoa este pe locul 12 in Italia, cu 30 de puncte.

Dan Barna acuză: Ciolacu, Ciucă și Iohannis vor "să le spună românilor că nu mai au speranţă"
Alianţa Dreapta Unită şi-a lansat vineri, 26 aprilie la Buzău, candidaţii pentru alegerile locale, vicepreşedintele USR Dan Barna formulând cu acest prilej o serie de critici la adresa...
Firea nu mai vrea sa audă de scandalul azilelor groazei: "Nu am de ce să plătesc eu ceva ce nu am greşit"
Gabriela Firea, candidatul PSD pentru Primăria Generală a Capitalei, reafirmă că nu are nicio vină în scandalul azilurilor, care a devenit anchetă penală. „Nu am de ce să plătesc eu...
#Andrei Radu meci excelent in Italia, #nou meci fara gol primit Radu , #stiri Genoa