Hagi, victorie in Cupa Turciei cu Galatasaray (Video)

Joi, 11 Noiembrie 2010, ora 07:13
2456 citiri

Formatia pregatita de Gica Hagi, Galatasaray Istanbul, a invins cu scorul de 3-1 echipa Denizlispor, intr-un meci contand pentru Grupa A a Cupei Turciei.

Golurile gruparii de pe Ali Sami Yen au fost inscrise de Elano, in minutul 26, si de Pino, care a reusit o dubla in minutele 75 si 88. Pentru oaspeti a inscris Konuk, in minutul 69.

Aceasta este a doua victorie inregistrata de Galatasaray de la venirea lui Hagi, dupa cea din campionat, scor 2-1, cu Antalyaspor.

Echipa din Istanbul a mai inregistrat o remiza cu Fenerbahce, scor 0-0, si o infrangere cu Trabzonspor, scor 0-2.

Din Grupa A a Cupei Turciei, in care s-a disputat doar etapa, fac parte formatiile Galatasaray, Gaziantepspor, Beypazari Sekerspor, Antalyaspor si Denizlispor.

Urmariti mai jos victoria obtinuta de Galatasaray:

Negocierile secrete ale Simonei Halep. Ar fi lovitura anului în sportul românesc
Simona Halep, care a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictate de ITIA la 9 luni, pregătește o lovitură de imagine în...