Hagi dezvaluie momentul cheie al victoriei din Turcia

Sambata, 13 Octombrie 2012, ora 10:15
3623 citiri

Gica Hagi este de parere ca echipa nationala a reusit sa se impuna in Turcia deoarece a stiut sa atace atunci cand a fost momentul potrivit.

"A fost o victorie frumoasa. Am stat bine in teren, am atacat cand a trebuit si am avut ocazii. Turcia a mai aratat cate ceva doar in repriza a doua. Turcii sunt fierti, maine-poimaine o sa vedem asta! Mai sunt meciuri, se mai joaca, dar am obtinut o victorie foarte importanta si frumoasa. Sa speram ca si marti vom obtine puncte", a spus Hagi la TVR.

Romania a batut Turcia in infernul de la Istanbul (Video)

Romania a castigat meciul disputat in deplasare la Turcia, scor 1-0, dupa un gol marcat de Gicu Grozav in prima repriza.

Dupa primele trei runde, Romania ocupa locul secund in Grupa D, cu 9 puncte, la egalitate cu Olanda, insa cu un golaveraj mai slab. Golaverajul este primul criteriu pentru stabilirea clasamentului dupa numarul de puncte.

In urmatorul meci, Romania va intalni Olanda, marti de la ora 21:00, pe National Arena.

Meciul va fi televizat de Antena 1 si va fi transmis in format LIVE Text de site-ul Ziare.com.