Reactia lui Gica Hagi dupa ce Viitorul a marcat 5 goluri in meciul cu Poli Iasi

Sambata, 30 Septembrie 2017, ora 21:17
5656 citiri

Gica Hagi s-a aratat multumit dupa ce echipa sa Viitorul Constanta a dispus sambata seara de Poli Iasi cu 5-2, in runda curenta de Liga 1, ultima din turul sezonului competitional 2017/2018.

A fost un meci in care pustii lui Hagi s-au dezlantuit, iar Tucudean a marcat 4 goluri pentru a doua oara in Liga 1, dupa o pauza de 5 ani:

Liga 1: Viitorul si-a adus aminte ca este campioana Romaniei si a umilit Poli Iasi

Dupa meci, Hagi a incercat sa fie lucid, declarand ca e mai bine ca lumea sa uite repriza a doua, in care Viitorul nu a aratat prea bine, marcand un singur gol: "Repriza a doua e bine sa o uitam, sunt destul de suparat. Fundasii si mijlocasii au ramas repetenti in seara asta. Sunt dezamagit de modul in care au intrat. La pauza le-am spus ca trebuiie sa avem o echipa scurta, compacta, care sa stea bine pe teren si sa recupereze multe mingi, pentru a face contraatacuri.

Din pacate, dupa golul din repriza a doua, s-a pierdut organizarea, disciplina, fiecare a inceput sa faca ce vrea si a inceput haosul", a declarat Hagi conform DigiSportTV.

Dupa victoria cu Iasi, 5-2, Viitorul a urcat pe locul 7 si este la doar un pas de play-off.

D.A.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Gica Hagi dupa victorie Viitorul, #reactie Hagi meci Viitorul Iasi, #Hagi declaratii dupa 5 goluri Viitorul , #stiri Gica Hagi