Liga 1: Echipa lui Hagi, batuta mar

Duminica, 26 Aprilie 2015, ora 20:27
3110 citiri

FC Viitorul a pierdut categoric intalnirea disputata duminica la Otelul Galati, scor 3-0.

Partida contand pentru etapa a 28-a a Ligii 1 a fost dominata de ultima clasata, care a avut din nou in Florin Cernat un jucator decisiv.

Miron a deschis scorul minutul 5, dupa o mare neatentie in careul Viitorului, iar Cernat l-a dublat pana la pauza, cu un sut din 10 metri.

Acelasi Cernat a inscris si in partea secunda, in minutul 58, dintr-o lovitura libera de la 18 metri.

E cea de-a doua victorie consecutiva pentru Otelul, dupa cea de saptamana trecuta cu Steaua, iar gruparea antrenata de Florin Marin a ajuns la 21 de puncte in clasamentul Ligii 1.

De partea cealalta, Viitorul rateaza ocazia de a urca pe locul 5 si ramane la patru victorii consecutive si 41 de puncte.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...