Astfel, in jurul orei 12, pe soseaua Alexandriei a izbucnit un incendiu de vegetatie uscata, la care intervin acum pompierii de la Detasamentul Giurgiu.

26 August 2013 - Primaria a declarat razboi giurgiuvenilor certati cu bunul simt

Autoritatile locale au inceput razboiul cu giurgiuvenii care fac mizerie pe domeniul public. Politia Locala, impreuna cu Jandarmeria si Politia municipala au demarat actiuni de amploare in fiecare

Autoritatile locale din Giurgiu intentioneaza sa monteze garduri de protectie la intrarea in scoli pentru siguranta elevilor.

26 August 2013 - Serviciul de Ambulanta Giurgiu se desfiinteaza!

Un proiect de hotarare postat in dezbatere publica pe site-ul Ministerului Dezvoltarii prevede reorganizarea celor 40 de servicii judetene de ambulanta in sapte servicii regionale. Noua structura

26 August 2013 - INFRANGERE ACASA, ASTRA PIERDE PRIMUL LOC IN LIGA I

Petrolul a inceput "in forta" partida de la Giurgiu, astfel ca, la pauza, ploiestenii conduceau cu scorul de 2-0, goluri marcate in minutele 15 (Hamza, din penalty) si, respectiv, 18 (Grozav, cu un

26 August 2013 - Nicoleta Anghel, tanara care a murit in accident, a fost condusa duminica pe ultimul drum...

"Doamne, ce durere... ce destin...!"... aceste cuvinte au fost postate de unul/una dintre prietenii/prietenele tinerei giurgiuvence din satul Sadova, comuna Roata de Jos, care si-a pierdut viata,

26 August 2013 - Tembo, OUT de la Astra dupa meciul cu Petrolul! Niculae: "Nu mai are ce cauta aici, poate semna cu oricine! Prefer sa joc cu juniorii"

Infrangerea cu Petrolul, scor 1-2, face victime in lotul Astrei. Patronul Ioan Niculae a anuntat imediat dupa meci ca zambianul Fwayo Tembo nu va mai evolua de acum inainte pentru giurgiuvei si e