Înapoi la listarea arhivei

17 Aprilie 2014 - Amenzi usturatoare pentru doi suporteri, dupa meciul Astra - Petrolul

Cei de la Jandarmeria Giurgiu au anuntat joi, 17 aprilie, ca doi tineri, de 24, respectiv, 31 de ani, s-au ales cu amenzi usturatoare dupa ce, in prima repriza a partidei au provocat scandal in

17 Aprilie 2014 - Pericol de inundatii pe doua rauri din judet

Zilele in care judetul a fost udat de ploi au acum consecinte, raurile Neajlov si Sabar fiind sub avertizare de cod galben de inundatii.

17 Aprilie 2014 - Formidabil! Astra Giurgiu in finala Cupei Romaniei!

Calificare dramatica pentru giurgiuveni, care au reusit miercuri seara sa invinga detinatoarea trofeului. Desi au reusit calificarea in extremis, astralii au jucat foarte bine, dorinta jucatorilor

17 Aprilie 2014 - Ioan Niculae despre fanii Petrolului: *Niste idioti, salbatici si huligani*

Patronul Astrei Giurgiu, Ioan Niculae, a izbucnit la finalul meciului cu Petrolul si a adus jigniri grave fanilor echipei ploiestene.

17 Aprilie 2014 - Start la creatie, in Brutaria "Painila"!

Patronul Brutariei "Painila", Adrian Candea, vrea ca traditiile sa se pastreze si sa fie transmise generatiilor viitoare.

17 Aprilie 2014 - Mutu: "Cred ca am facut o a doua repriza nereusita"

Astra s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Petrolul cu 2-1, golul calificarii fiind marcat in minutul 90+4 Adrian Mutu nu a jucat in acest meci Petrolul a deschis scorul prin

17 Aprilie 2014 - Florin Marin: "Am fost echipa mai buna. Suntem pregatiti pentru finala"

Astra merge in finala Cupei, dupa un final dramatic cu Petrolul.

17 Aprilie 2014 - "Le-am spus jucatorilor ca vor avea o prima consistenta indiferent de rezultatul din finala" Ioan Niculae o vrea pe Dinamo in ultimul act

Astra a reusit o calificare istorica in finala Cupei Romaniei dupa 2-1 cu Petrolul (in tur a fost 0-0), Paul Papp fiind cel care a marcat golul izbavitor la ultima faza a meciului.

17 Aprilie 2014 - Consiliul local, incotro?

Aflat intr-un permanent echilibru, inca de la constituire, cand consilierul independent Cosmin Georgescu a demisionat si functionand, o buna bucata de timp, la o egalitate perfecta - 10 consilieri