Înapoi la listarea arhivei

06 August 2015 - Ambitia lui Beianu de a demonstra ca e "cel mai tare din parcare" se poate "lasa" cu dosar penal

Subiectul faimoasei sedinte de CJ in care Beianu a tinut "sechestrati" consilierii pentru a nu participa la sedinta tine, in continuare, "capul de afis" in viata politica giurgiuveana, fiind abordat,

06 August 2015 - 7.000 de suporteri la meciul dintre Astra si West Ham. Accesul pe stadion, de la 18.30

Astra Giurgiu porneste astazi cu prima sansa in mansa secunda cu West Ham United, din turul trei preliminar Europa League. Meciul se va desfasura in prezenta a 7.000 de spectatori, incepand cu ora

06 August 2015 - ASTRA, IN PLAY-OFFUL EUROPA LEAGUE

In tur, la Londra, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 2-2. Joi, golurile Astrei au fost marcate de Budescu, in minutele 33 si 36, in timp ce pentru englezi a inscris Lanzini, in minutul

06 August 2015 - 45 de familii sinistrate din Giurgiu vor primi ajutoare financiare

Consiliul Local Giurgiu s-a intrunit, astazi, intr-o sedinta extraordinara, pentru a dezbate patru proiecte de hotarare. Principalul punct care a trecut de girul Consiliului Local a facut referire la

06 August 2015 - Politisti din Giurgiu... agresati si cu epoletii rupti

In urma incidentului din Bucuresti in care un politist se zbate intre viata si moarte dupa ce un om de afaceri beat a dat cu masina peste el, autoritatile au inceput sa

06 August 2015 - Finalizarea conductei de gaz Giurgiu-Ruse, amanata din nou

Transportatorii de gaze din Romania si Bulgaria, Transgaz si Bulgartransgaz, cauta noi

06 August 2015 - LA MULTI ANI, COLONELE!

...ocazie cu care ii uram tot binele din lume, multa sanatate si putere de munca, pentru a duce mai departe toate planurile ambtioase pe care le are, in continuare, la Giurgiu. LA MULTI ANI, COLONELE!