Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.641 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Doua drumuri nationale din judetul Giurgiu, redeschise circulatiei

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 19:32

Doua drumuri nationale din judetul Giurgiu, redeschise circulatieiTraficul pe doua drumuri nationale, care fusesera inchise din cauza viscolului, s-a reluat astazi. Este vorba de
DN 41 Daia - limita cu judetul Calarasi, care a fost redeschis la ora 15.45, cu restrictie

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ Giurgiuveanul ]

EXEMPLU! Deszapezire cu forte proprii... la Clejani!

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 19:32

EXEMPLU! Deszapezire cu forte proprii... la Clejani!De fiecare data, iarna e cumplit de grea si situatia devine una foarte alarmanta, la Clejani.
Dar, si anul acesta, edilul sef al comunei Clejani, Florin Nidelea, a reusit sa faca fata.. chiar daca a pierdut noptile... la datorie!

Nu se plange la judet... dimpotriva cu forte proprii si prin mobilizarea prietenilor cu utilaje, a reusit o deszapezire la timp si exemplara, atat

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

LA DATORIE! Bolnavi din judet, scosi cu senilatele din nameti

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 19:32

LA DATORIE! Bolnavi din judet, scosi cu senilatele din nametiInterventia autoritatilor pentru salvarea oamenilor a continuat si astazi.
Patru pacienti care aveau nevoie de dializa au fost preluati astazi, din Vieru si Chiriacu si transportati fie catre ambulante, fie catre Centrul de

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

Giurgiuveni, va uitati pe bonul eliberat de farmacii? Iata ce practica "interesanta" are Catena!

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 19:31

Giurgiuveni, va uitati pe bonul eliberat de farmacii? Iata ce practica "interesanta" are Catena!Asociatia Pro Consumatori (APC),
organizatie de utilitate publica, a realizat in perioada 5-15 ianuarie 2017, in cadrul Campaniei "Fii un pacient activ!", o cercetare de piata avand drept scop observarea comportamentului economic al farmaciilor in raport cu consumatorii. In urma acestei cercetari, APC a constatat o practica "interesanta" a lantului de farmacii Catena.

Aceasta introduce pe bonul fiscal un numar de 10 sacose mici sau mari cu o anumita valoare, fara sa fi fost solicitate de

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ Giurgiuveanul ]

Un microbuz de pasageri a luat foc, pe DN 5, la Daia

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 16:33

Un microbuz de pasageri a luat foc, pe DN 5, la DaiaUn microbuz cu pasageri a luat foc in mers in aceasta dimineata, pe DN 5, la Daia. Incidentul a
avut loc in jurul orei 5.53 chiar in apropierea benzinariei Lukoil.

Pasagerii din microbuz au coborat la timp din

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

47 persoane suspecte, implicate in dosarul privind o evaziune fiscala de 7,6 milioane euro

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 10:37

47 persoane suspecte, implicate in dosarul privind o evaziune fiscala de 7,6 milioane euroAsa dupa cum v-am mai informat, la data de 16 ianuarie 2017, politistii
Serviciului de Investigare a Criminalitatii Economice au efectuat sub coordonarea procurorului de caz din cadrul DIICOT Giurgiu si a Directiei de Investigare a Criminalitatii Economice si cu sprijinul politistilor din cadrul SCCO, IPJ Constanta, IPJ Buzau, IPJ Ilfov, IPJ Arges si DGPMB Politia Sector 5, 17 perchezitii domiciliare la sediul unor societati comerciale si domiciliul unor suspecti intr-un dosar de constituire si

Actualitate / stiri Actualitate29 vizite[ Giurgiuveanul ]

Giurgiuveni, plecati la drum? Iata ce drumuri sunt inchise in judet

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 10:37

Giurgiuveni, plecati la drum? Iata ce drumuri sunt inchise in judetCentrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca
din cauza zapezii si a viscolului, sunt inchise DN5B GIURGIU - GHIMPATI;DN61 GHIMPATI - CREVEDIA MARE; DN5A ADUNATII-COPACENI - GREACA; DN41 DAIA - LIMITA JUDETUL CALARASI.

Totodata,

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ Giurgiuveanul ]

"Perla"... e "Perla"!

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 19:36

"Perla"... e "Perla"!Eveniment de exceptie, organizat de BASF, in data de 18 ianuarie a.c., la Salonul D'Alexia:
"Fabrica de inovatie in agricultura"!

Solutiile inovatoare din agricultura se "fabrica" alaturi de fermieri, intelegand problemele acestora. De aceea, BASF continua seria simpozioanelor de iarna cu un concept nou: "Fabrica de inovatie in agricultura". In perioada 11-31 ianuarie BASF se intalneste cu fermierii performanti in opt dintre orasele tarii.

Se vor aborda subiectele care intereseaza in mod

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Giurgiuveanul ]

Inca un drum national inchis circulatiei, in judetul Giurgiu

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 19:36

Inca un drum national inchis circulatiei, in judetul GiurgiuDN
41 Giurgiu-Oltenita a fost inchis circulatiei incepand cu ora 16.

Este cel de-al doilea drum national din judetul Giurgiu pentru care s-a luat masura respectiva. Incepand

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Giurgiuveanul ]

ULTIMA ORA! Cursuri suspendate! Cine "beneficiaza"

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 19:35

ULTIMA ORA! Cursuri suspendate! Cine "beneficiaza"CJSU (Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta) Giurgiu a hotarat

Actualitate / stiri Actualitate11 vizite[ Giurgiuveanul ]

Fii unic, fii original! Alege un cadou de la ROYAL!

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 19:35

Fii unic, fii original! Alege un cadou de la ROYAL!Vrei sa oferi un cadou intr-un mod original? Ai gasit exact ce-ti trebuie! Vino
cu el la floraria ROYAL FLOWER Boutique, pe soseaua Bucuresti, in apropiere de intersectia cu Tineretului, si aici va fi pus in evidenta cu ajutorul celor mai frumoase flori!

Apoi, ROYAL FLOWER Boutique il va trimite la destinatie CHIAR SI IN BUCURESTI... alaturi de mesajul tau!

De asemenea, ROYAL FLOWER

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

S-a pierdut acest catel. Se ofera recompensa

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 19:33

S-a pierdut acest catel. Se ofera recompensaIn aceasta dimineata s-a pierdut, in zona
Tineret-Vama, catelul din imaginea de mai sus, in municipiul Giurgiu!

Este din rasa Husky Siberian, este mascul, are sapte ani si jumatate si

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

IMPORTANT! Doua drumuri cu restrictii de circulatie controlate, in judetul Giurgiu!

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 16:32

IMPORTANT! Doua drumuri cu restrictii de circulatie controlate, in judetul Giurgiu!Potrivit informatiilor oferite de
reprezentantul IPJ Giurgiu, Cornel Vasilache, la aceasta ora sunt doua drumuri cu restrictii de circulatie controlate, pe raza judetului Giurgiu.

Este vorba despre DN5A, drumul national care face legatura intre Adunatii-Copaceni si DN41,

Actualitate / stiri Actualitate21 vizite[ Giurgiuveanul ]

ATENTIE! "Iadul alb"... pe DN 5 Giurgiu-Bucuresti!

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 16:32

ATENTIE! "Iadul alb"... pe DN 5 Giurgiu-Bucuresti!Circulatia autovehiculelor pe Drumul National 5 Giurgiu-Bucuresti este ingreunata din cauza
viscolului si a vizibilitatii extrem de reduse. Cel mai afectat sector de drum este cel cuprins intre Uzunu, Calugareni si Adunatii Copaceni, unde soferii trebuie sa circule cu

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ Giurgiuveanul ]

Utilajele au actionat in tot judetul!

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 10:37

Utilajele au actionat in tot judetul!In urma avertizarilor emise de meteorologi, autoritatile
au intervenit rapid si eficient in judetul Giurgiu! Astfel ca, in

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

Care a fost cauza probabila a incendiului de la gradinita din Malu

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 10:37

Care a fost cauza probabila a incendiului de la gradinita din MaluIncendiul care a cuprins
ieri, dupa-amiaza, acoperisul gradintei din comuna Malu a fost provocat, cel mai probabil, de scanteile provenite de la cosul de fum deteriorat, potrivit reprezentantilor Detasamentului de Pompieri Giurgiu.

Flacarile au distrus aproximativ 500 de metri patrati din acoperis.

Dupa circa doua ore, pompierii militari giurgiuveni care au actionat la locul evenimentului au lichidat incendiul, cauza probabila a producerii

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

Avem din nou COD GALBEN!

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 10:33

Avem din nou COD GALBEN!ANM a emis o noua avertizare meteo pentru judetul Giurgiu, valabila astazi intre orele 9.10-12.

Portrivit

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Giurgiuveanul ]

Cum se circula pe drumurile din judet

Marti, 17 Ianuarie 2017, ora 10:33

Cum se circula pe drumurile din judetPolitistii giurgiuveni informeaza ca, in acest moment,
pe drumurile nationale si judetene se circula in conditii de iarna, dar nu exista cai rutiere blocate sau restrictii de circulatie.

Oamenii legii

Actualitate / stiri Actualitate11 vizite[ Giurgiuveanul ]

Bine ca incendiul de la gradinita nu s-a extins! Pompierii au reusit asta!

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:32

Bine ca incendiul de la gradinita nu s-a extins! Pompierii au reusit asta!Pompierii giurgiuveni au reusit sa stopeze
propagarea flacarilor si sa localizeze incendiul care a avut loc, astazi, la gradinita din Malu.

200 de metri patrati din acoperisul imobilului au fost afectati de flacari, reprezentand circa jumatate din suprafata.

Trei autospeciale de lucru cu apa si spuma au

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Giurgiuveanul ]

A treia autospeciala de pompieri a plecat la Malu! (FOTO)

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:32

A treia autospeciala de pompieri a plecat la Malu! (FOTO)O a treia autospeciala de pompieri a plecat catre Malu, acolo unde
a izbucnit un incendiu la gradinita din localitate. Interventia este una dificila, avand in vedere ca planseul este din barne de lemn, nu din beton, iar in podul imobilului sunt depozitate materiale combustibile,

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ Giurgiuveanul ]

ADMITERE LA SRI... IN 2017!

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:32

ADMITERE LA SRI... IN 2017!Locuri disponibile la Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul" si conditii de inscriere la studii universitare de licenta si master

Serviciul Roman de Informatii
organizeaza, in anul 2017, prin Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul", concurs de admitere pentru studii universitare de licenta si master profesional, pentru completarea efectivelor de ofiteri de informatii.

Inscrierile pentru participarea la concursuri se fac pana la data de 10 februarie 2017 la sediul

Actualitate / stiri Actualitate22 vizite[ Giurgiuveanul ]

Se intorc ninsorile!

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:32

Se intorc ninsorile!Precipitatiile sub forma de ninsoare vor reveni in
regiunile sudice, sud-estice, inclusiv in Bucuresti, precum si la munte, incepand din noaptea de luni spre marti, fiind prezente in cantitati consistente si in cursul zilei de miercuri, a declarat meteorologul Romica Jurca.

"In cursul noptii de sambata spre duminica si pe parcursul zilei de duminica va fi ger in intreaga tara. In estul Transilvaniei vor fi temperaturi minime in jurul aaEuro"19 grade pana laaEuro"20 de grade Celsius. Din

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Giurgiuveanul ]

Tanar cercetat pentru braconaj cinegetic

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:32

Tanar cercetat pentru braconaj cinegeticRecent, politistii
Postului de Politie Gogosari au depistat pe un teren agricol din extravilanul satului Izvoru, comuna Gogosari judetul Giurgiu, un tanar de 26 ani, din comuna Gogosari, judetul

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Giurgiuveanul ]

(FOTO) Arde gradinita! Incendiu la Malu!

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:32

(FOTO) Arde gradinita! Incendiu la Malu!Focul
(este vorba de o ardere mocnita) a afectat acoperisul gradinitei din Malu, precum si acoperisul imobilului. Nu s-au inregistrat victime ci doar pagube

Actualitate / stiri Actualitate14 vizite[ Giurgiuveanul ]

Acces mai rapid la medicamente pentru bolnavii psihici, de diabet sau oncologie! De ce, cititi AICI

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 16:31

Acces mai rapid la medicamente pentru bolnavii psihici, de diabet sau oncologie! De ce, cititi AICIPotrivit
noului ministru al Sanatatii, Florian Bodog, Guvernul intentioneaza sa desfiinteze comisiile de experti de la nivelul caselor de asigurari judetene si de la nivelul Casei Nationale de Asigurari de Sanatate (CNAS).

Scopul acestei masuri ar fi cresterea accesului pacientului la medicamente inca din momentul diagnosticarii.

Reteta, eliberata direct de medicul curant

"Prin hotararea de Guvern, eliminam comisiile de experti de la nivelul caselor de asigurari judetene si de la nivelul

Actualitate / stiri Actualitate8 vizite[ Giurgiuveanul ]

Blue Monday - 16 ianuarie, cea mai deprimanta zi din 2017

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 13:31

Blue Monday - 16 ianuarie, cea mai deprimanta zi din 2017Luna ianuarie contine
ziua cea mai deprimanta din anul care tocmai a inceput si, in mod deloc surprinzator, aceasta va fi o zi de luni. In 2017, cea mai deprimanta zi a anului - supranumita "Blue Monday" de consilierii in lifestyle din Marea Britanie - va fi 16 ianuarie.

"Blue Monday" ("Lunea cea trista") este un nume dat zilei de luni din a treia saptamana a lunii ianuarie, considerata de consilierii in lifestyle din Marea Britanie ca fiind cea mai deprimanta zi a anului, scrie News.ro.

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ceata, chiciura, polei in judetul Giurgiu

Luni, 16 Ianuarie 2017, ora 13:31

Ceata, chiciura, polei in judetul GiurgiuMeteorologii din cadrul ANM au emis, luni, 16 ianuarie a.c.,
mai multe atentionari nowcasting Cod galben de ceata, polei si chiciura, valabile in 18 judete din Moldova, Transilvania si Muntenia!

Astfel, potrivit meteorologilor, astazi, in judetele Iasi si Botosani se va semnala ceata, ceea ce determina scaderea vizibilitatii, local, sub 200 de metri si izolat sub 50 metri,

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

O fotografie a lui Vasile Arcanu, pe primul loc la o sectiune a National Geographic!

Duminica, 15 Ianuarie 2017, ora 19:32

O fotografie a lui Vasile Arcanu, pe primul loc la o sectiune a National Geographic!O fotografie realizata de Vasile Arcanu, in Giurgiu, pe
13 ianuarie 2017, a castigat premiul "MOST POPULAR" la National Geographic, astazi 15 ianuarie.

Cu "Winter.. sky in fire", o imagine ce surprinde rasaritul soarelui la biserica de la Teatrul de vara, fotograful giurgiuvean a reusit sa se claseze pe primul

Actualitate / stiri Actualitate23 vizite[ Giurgiuveanul ]

Atentie, cad turturi de pe acoperisuri! Pompierii au intervenit!

Duminica, 15 Ianuarie 2017, ora 19:31

Atentie, cad turturi de pe acoperisuri! Pompierii au intervenit!Dupa gerul din ultima perioada,
s-au format turturi la nivelul acoperisurilor, un real pericol pentru pietoni, dar si pentru masini sau bransamentele de gaze. Echipaje de la Inspectoratul Judetean pentru Situatii de Urgenta Giurgiu au intervenit, astazi, cu autoplatforma de salvare de la inaltime, pentru indepartarea celor formati la stresinile si jgheaburile Scolii nr. 4 dar si la un bloc de pe strada 1 Decembrie 1918, din Giurgiu.

Daca la Scoala nr. 4 era pusa in pericol siguranta elevilor,

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Mihai Eminescu, omagiat in Catedrala Episcopala "Adormirea Maicii Domnului"

Duminica, 15 Ianuarie 2017, ora 16:31

Mihai Eminescu, omagiat in Catedrala Episcopala "Adormirea Maicii Domnului"In conformitate cu hotararea
Sfantului Sinod din februarie 2013, in fiecare eparhie din tara au fost oficiate slujbe de pomenire pentru marele poet national si membrii familiei sale. In consecinta, in toate bisericile si manastirile din cuprinsul Episcopiei Giurgiului au fost oficiate slujbe de pomerire la 167 de ani de la nasterea poetului.

Astazi, 15 ianuarie, cand romanii de pretutindeni cinstesc Ziua Culturii Nationale, la Catedrala episcopala "Adormirea Maicii Domnului" din Giurgiu, dupa

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima