Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.438 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Nu fumati in spatii inchise sau in locuri interzise de lege!

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

Nu fumati in spatii inchise sau in locuri interzise de lege!Directia
Politiei Locale Giurgiu aduce la cunostinta cetatenilor Municipiului Giurgiu ca in perioada 16 - 21.01.2018 va actiona cu un efectiv sporit de politisti locali pentru luarea de masuri impotriva persoanelor fizice si juridice ce nu respecta prevederile legale privind fumatul in spatii inchise sau in locuri interzise de lege.

De asemenea, prin planul de actiune se va urmari si obligatia

Actualitate / stiri Actualitate11 vizite[ Giurgiuveanul ]

ATENTIE! Giurgiuvenii care pleaca mai mult de sase luni in strainatate trebuie sa plateasca TAXA lunara!

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

ATENTIE! Giurgiuvenii care pleaca mai mult de sase luni in strainatate trebuie sa plateasca TAXA lunara!Giurgiuvenii care vor sa plece din tara pentru mai mult de sase luni, indiferent ca
merg la munca, la studii sau in vacanta, risca sa fie amendati, din ianuarie 2018, daca nu notifica Fiscul in prealabil cu minimum 30 de zile prin completarea si depunerea unui chestionar de rezidenta fiscala. Astfel, cei plecati in strainatate care si-au pastrat rezidenta fiscala in Romania trebuie sa plateasca o taxa lunara.

Persoanele cu rezidenta fiscala in Romania, cu domiciliul in tara, sunt obligate la

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ce-a furat o fata de 12 ani... dintr-un magazin

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

Ce-a furat o fata de 12 ani... dintr-un magazinPolitistii
efectueaza cercetari in cazul unei minore surprinsa incercand sa sustraga mai multe bunuri electronice dintr-un magazin.

Luni, 15 ianuarie a.c., in jurul orei 21.00, Politia Municipiului Giurgiu a fost sesizata de catre agentul de paza al unei societati comerciale cu privire la faptul ca o persoana este suspectata de sustragerea de bunuri din incinta societatii comerciale.

Politistii s-au deplasat la fata locului,

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Accident rutier... soldat cu o victima

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

Accident rutier... soldat cu o victimaO tanara
din localitatea Ghimpati a fost accidentata in timp ce circula neregulamentar pe partea carosabila.

Luni, 15 ianuarie a.c., in jurul orei 17.20, in localitatea Ghimpati, judetul Giurgiu, pe Drumul National 6, un barbat, de 64 ani, din orasul Sinaia, judetul Prahova, in timp ce conducea un autoturism a accidentat o tanara de 21 ani, din comuna Ghimpati, judetul Giurgiu, care circula neregulamentar, in calitate de pieton, pe

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]

17 perchezitii intr-un dosar de evaziune fiscala. Prejudiciul este de 2.000.000 de lei

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

17 perchezitii intr-un dosar de evaziune fiscala. Prejudiciul este de 2.000.000 de leiPolitistii
din Olt efectueaza 17 perchezitii in Bucuresti si in 6 judete, printer care si Giurgiu, la sediile unor firme si la domiciliile unor persoane banuite ca au cauzat un prejudiciu de 2.000.000 de lei, prin evaziune fiscala. Vor fi puse in executare 14 mandate de aducere.

Politistii de investigare a criminalitatii economice din cadrul Inspectoratului de Politie Judetean Olt, sub coordonarea Parchetului de pe langa Tribunalul Olt, efectueaza 17 perchezitii, in municipiul Bucuresti si in

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Giurgiuvenii care nu curata zapada vor fi amendati!

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

Giurgiuvenii care nu curata zapada vor fi amendati!In cazul in care
ninsorile continua, locatarii, asociatiile de proprietari si firmele sunt obligate sa indeparteze zapada si gheata de pe trotuarele din fata cladirilor unde locuiesc sau pe care le administreaza, iar in caz contrar, conform unei Hotarari de Consiliu Local, vor fi amendati.

Locatarii, asociatiile si agentii economici raspund pentru mentinerea curateniei pe trotuarele din dreptul imobilelor si pe locurile de parcare. Amenzile prevazute de Hotarirea de Consiliu Local sunt de

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

Spectacolele programate la sediul Teatrului "Tudor Vianu", in saptamana 15 - 21 ianuarie 2018

Marti, 16 Ianuarie 2018, ora 16:31

Spectacolele programate la sediul Teatrului "Tudor Vianu", in saptamana 15 - 21 ianuarie 2018Marti, 16.01.2018, Sala Mica, ora 19,00 - "CRIMA DIN ORIENT EXPRESS"

Miercuri, 17.01.2018, Sala Mica, ora 19,00 - "PARADA"
Joi, 18.01.2018, Sala Mica, ora 19,00

Actualitate / stiri Actualitate6 vizite[ Giurgiuveanul ]

Actiunile politisilor giurgiuveni impotriva bisnitarilor de tigari... au mai facut inca doua "victime"!

Luni, 15 Ianuarie 2018, ora 19:31

Actiunile politisilor giurgiuveni impotriva bisnitarilor de tigari... au mai facut inca doua "victime"!Doua persoane de sex
feminin au fost depistate de politisti, in flagrant, in timp ce incercau sa comercializeze mai multe pachete de tigari provenite din contrabanda.

Duminica, 14 ianuarie a.c., in jurul orei 10.30, politistii din cadrul Biroului de Ordine Publica pentru Mediul Urban de la Politia Municipiului Giurgiu, au depistat in cadrul unei activitati specifice, doua persoane de gen feminin, de 53 si respectiv 42 ani, din municipiul Giurgiu, in timp ce incercau sa

Life Show / stiri Actualitate3 vizite[ Giurgiuveanul ]

Accident rutier... soldat cu o victima

Luni, 15 Ianuarie 2018, ora 19:31

Accident rutier... soldat cu o victimaUn tanar
din municipiul Bucuresti a fost accidentat usor in timp ce circula neregulamentar pe partea carosabila.

S-a intamplat aseara, in jurul orei 19.50 in comuna Valea Dragului, pe Drumul Judetean 401, o persoana de gen feminin, de 44 ani, din satul Hotarele, judetul Giurgiu, in timp ce conducea un autoturism, a accidentat usor un tanar de 29 ani, din municipiul Bucuresti, care

Actualitate / stiri Actualitate24 vizite[ Giurgiuveanul ]

ULTIMA ORA! INFORMARE METEOROLOGICA

Luni, 15 Ianuarie 2018, ora 19:31

ULTIMA ORA! INFORMARE METEOROLOGICAInterval de valabilitate: 15 ianuarie, ora 20 - 17 ianuarie, ora 20

Fenomene vizate:
precipitatii sub forma de ninsoare, lapovita si ploaie, polei, intensificari ale vantului si ninsori viscolite la munte

Zone afectate: conform textului

In cursul noptii de luni spre marti (15/16 ianuarie) si in primele ore ale zilei de marti (16 ianuarie) pe arii relativ extinse in sudul si sud-estul teritoriului va ninge in general slab cantitativ. Pe litoral vor fi posibile si precipitatii mixte si polei.

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Actiuni fara precedent ale politistilor giurgiuveni (FOTO)

Luni, 15 Ianuarie 2018, ora 13:31

Actiuni fara precedent ale politistilor giurgiuveni (FOTO)In perioada
12-13 ianuarie a.c., politistii din cadrul structurilor de ordine publica, politie rutiera, investigatii criminale si actiuni speciale de la I.P.J Giurgiu au desfasurat in localitatile urbane si rurale din judetul Giurgiu, cu sprijinul jandarmilor din cadrul I.J.J. Giurgiu, o serie de activitati specifice, in sistem integrat, pentru asigurarea unui climat de ordine si siguranta publica, precum si pentru reducerea riscului rutier.

Astfel, in noaptea de 12/13 ianuarie 2018, intre

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Giurgiuveanul ]

Coalitia pentru Familie sustine demnitatea fiintei umane si a familiei

Luni, 15 Ianuarie 2018, ora 10:30

Coalitia pentru Familie sustine demnitatea fiintei umane si a familieiParintii din Romania se cutremura vazand
ororile la care sunt supusi copiii in foarte multe cazuri de agresiune asupra minorilor din tara noastra. Coalitia pentru Familie sustine dreptul inalienabil al copiilor la o viata demna, la siguranta si integritatea vietii lor.

Coalitia pentru Familie apara demnitatea fiintei umane si a familiei prin intreaga sa actiune publica. In acelasi timp, condamnam ferm toate incercarile de musamalizare, protejare si reinterpretare a unor agresiuni cu motivare

Life Show / stiri Actualitate4 vizite[ Giurgiuveanul ]

ATENTIE! Astazi s-au inregistrat trei incendii la cosurile de fum! Care sunt recomandarile pompierilor giurgiuveni VEZI AICI

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 19:31

ATENTIE! Astazi s-au inregistrat trei incendii la cosurile de fum! Care sunt recomandarile pompierilor giurgiuveni VEZI AICIAstazi, 14 ianuarie 2018, pompierii din cadrul Detasamentului Giurgiu au intervenit la trei incendii provocate de cosurile de fum, in gospodarii din
localitatile Fratesti, Malu si Izvoru. Din fericire, nu au existat victime ci doar pagube materiale. Potrivit pompierilor, si utilizarea unor sisteme improvizate de incalzire este deosebit de periculoasa si poate provoca tragedii.

Avand in vedere faptul ca vremea s-a racit foarte mult in ultimele zile, pompierii giurgiuveni vin in sprijinul

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

La R' Art Giurgiu, mobilier de calitate... la preturi prietenoase! Daca nu crezi, vino sa vezi! (FOTO)

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 19:31

La R' Art Giurgiu, mobilier de calitate... la preturi prietenoase! Daca nu crezi, vino sa vezi! (FOTO)Intr-un
showroom intins pe o suprafata (mai mult decat) generoasa, la etajul magazinului R' Art Giurgiu (fosta Romarta, din centrul orasului), va stau la dispozitie diverse sortimente de mobila si mobilier de calitate, toate cu un excelent raport pret-calitate.

Asa cum am mai mentionat, aici gasiti eechilibrul perfect dintre calitate si preturile avantajoase ale pieselor de mobilier... pentru care, de asemenea, se garanteaza rezistenta si functionalitate.

Mobila si mobilierul expuse spre

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]

Tanara depistata conducand pe drumurile publice, fara permis, un autoturism neinmatriculat

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 16:31

Tanara depistata conducand pe drumurile publice, fara permis, un autoturism neinmatriculatO tanara
din comuna Putineiu, judetul Giurgiu, este cercetata de politistii rutieri dupa ce a fost depistata conducand un autoturism neinmatriculat pe drumurile publice si fara sa posede permis.

Sambata, 13 ianuarie 2018, in jurul orei 19.40, politistii Biroului Rutier de la Politia Municipiului Giurgiu au depistat in trafic o tanara de 21 ani, din comuna Putineiu, in timp ce conducea pe strada Eternitatii, din

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Giurgiuveanul ]

Vrei sa inchiriezi o masina in Giurgiu? D & I Rent a Car este solutia!

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 16:31

Vrei sa inchiriezi o masina in Giurgiu? D & I Rent a Car este solutia!D & I Rent a Car Giurgiu ofera servicii de calitate, cu cele mai bune solutii de rent a car/inchirieri masini/inchirieri autoutilitare in Giurgiu.

D & I Rent a Car Giurgiu
va sta la dispozitie cu autoturisme din clasa medie gata sa satisfaca cele mai exigente solicitari din partea clientilor de Rent a Car, atat persoane fizice, cat si companii.

Preturile de inchiriere incep de la 9 euro/zi... cu toate taxele incluse

Actualitate / stiri Actualitate11 vizite[ Giurgiuveanul ]

Doua fete accidentate pe trecerea de pietoni de pe strada Tineretului (FOTO)

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 16:31

Doua fete accidentate pe trecerea de pietoni de pe strada Tineretului (FOTO)Un accident rutier s-a produs
aseara, in jurul orelor 19.15, pe strada Tineretului, din Giurgiu, in dreptul blocului 64, la trecerea de pietoni din zona.

Un tanar de 21 de ani din Giurgiu,in timp ce conducea un Daewoo Matiz, din directia Bd. 1 Decembrie 1918, catre strada Tineretului, nu a acordat prioritate de trecere la doua tinere, ambele in varsta de 18 ani, din Giurgiu, angajate

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

Consilier judetean giurgiuvean, acuzat de camatarie si santaj!

Duminica, 14 Ianuarie 2018, ora 10:31

Consilier judetean giurgiuvean, acuzat de camatarie si santaj!Un consilier judetean a fost retinut, 24 de ore, de politisti, sub acuzatia de camatarie si
santaj. Intrucat locuieste in zona de nord a judetului, el a fost prezentat magistratilor de la Judecatoria din Bolintin Vale cu propunere de arestare pentru 30 de zile. Judecatorii au decis ca acesta sa fie arestat la domiciliu.

Conform informatiilor oferite de

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Giurgiuveanul ]

Atentie, se anunta vreme rea la Giurgiu! Ce recomanda Politia

Sambata, 13 Ianuarie 2018, ora 19:31

Atentie, se anunta vreme rea la Giurgiu! Ce recomanda PolitiaPentru
o calatorie in siguranta, in contextul avertizarilor meteorologice, Politia Romana va recomanda:

Inainte de a pleca la drum, interesati-va cu privire la starea meteorologica de pe traseul pe care urmeaza sa il parcurgeti si echipati-va autovehiculul corespunzator!

In conditii dificile de trafic, circulati cu viteza redusa, pastrati distanta de siguranta in mers, pentru a putea opri in timp util si nu va angajati in depasiri riscante!

Pe timp de ploaie sau ninsoare, utilizati luminile

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Giurgiuveanul ]

Victima accidentului rutier de aseara a decedat...

Sambata, 13 Ianuarie 2018, ora 13:31

Victima accidentului rutier de aseara a decedat...Femeia ranita grav in accidentul de aseara, din zona Pietii de la Policlinica,
a murit, aseara, la ora 21:25, la spitalul Judetean de Urgenta Giurgiu, unde era in stare critica.

Potrivit reprezentantilor IPJ Giurgiu, este vorba despre o femeie, in varsta de 87 de ani, care a suferit un stop cardio-respirator in urma accidentului si fusese resuscitata.

Asa dupa cum v-am mai informat, un barbat de 65 ani, din municipiul Bucuresti, in timp ce conducea o autoutilitara pe Soseaua Alexandriei, din

Actualitate / stiri Actualitate22 vizite[ Giurgiuveanul ]

Depistat conducand autoturismul... fara permis si sub influenta alcoolului!

Sambata, 13 Ianuarie 2018, ora 13:31

Depistat conducand autoturismul... fara permis si sub influenta alcoolului!Un
barbat din comuna Gradinari este cercetat in cadrul unui dosar penal instrumentat de politisti dupa ce a fost depistat conducand un autovehicul pe drumurile publice, fara sa posede permis si sub influenta alcoolului.

Sambata, 13 ianuarie a.c., in jurul orei 01.30, o patrula formata din politisti de la Sectia nr. 6 de Politie Rurala Mihailesti - Postul de Politie Buturugeni si jandarm din cadrul I.J.J. Giurgiu au depistat un barbat de 45 ani, din comuna Gradinari, judetul Giurgiu, in timp ce

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

ACUM! ACCIDENT rutier cu o victima, in municipiul Giurgiu (FOTO)

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 19:31

ACUM! ACCIDENT rutier cu o victima, in municipiul Giurgiu (FOTO)O femeie,
in varsta de 87 de ani, a ajuns in atentia medicilor intrucat a traversat prin loc nepermis si a fost lovita, in urma cu cateva minute, de masina care distribuie Coca Cola.

Nefericitul eveniment s-a petrecut in zona Pietii de la Policlinica, din municipiul Giurgiu, la 40-50 de metri, potrivit martorilor, de trecerea de pietoni.

Victima a fost transportata de un

Actualitate / stiri Actualitate23 vizite[ Giurgiuveanul ]

Posturi scoase la concurs de Politia Romana! Cate sunt la Giurgiu citeste AICI

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 19:31

Posturi scoase la concurs de Politia Romana! Cate sunt la Giurgiu citeste AICIDa, ai citit bine. In aceasta perioada, scoatem la concurs 770 de posturi de
politisti si personal contractual.

Stim ca in aceste zile meseria de politist nu mai pare atat de tentanta. Ai auzit tot felul de lucruri ingrozitoare despre noi: un politist pedofil prins cu greutate de colegii lui. Nu avem noi cum sa-ti facem dovada, acum, ca lucrurile nu sunt chiar asa, dar iti promitem ca, si in acest caz, cei responsabili nu vor scapa.

Indiferent de ceea ce se spune despre noi in aceasta

Life Show / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

ULTIMA ORA! Informare meteo pentru Giurgiu

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 19:31

ULTIMA ORA! Informare meteo pentru GiurgiuAdministratia Nationala de Meteorologie a emis,
vineri, o informare meteo de vant, lapovita, ninsoare si racire accentuata a vremii, valabila de vineri seara pana duminica dupa-amiaza, in intreaga tara.

Potrivit meteorologilor, in intervalul 12 ianuarie, ora 22:00 - 14 ianuarie, ora 16:00, vantul se va intensifica treptat, incepand din cursul noptii de vineri spre sambata (12/13 ianuarie), la inceput in regiunile sudice si la munte, iar pe parcursul zilei de sambata (13 ianuarie) local si in

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Giurgiuveanul ]

Cetatean turc cu documentul altei persoane, depistat la P.T.F. Giurgiu

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 19:31

Cetatean turc cu documentul altei persoane, depistat la P.T.F. GiurgiuPolitistii de frontiera din cadrul I.T.P.F. Giurgiu
au depistat un cetatean turc care a incercat sa intre ilegal in tara folosind o carte de identitate eliberata de autoritatile bulgare, apartinand altei persoane.

In data de 11.01.2018, in jurul orei 22.30, la Punctul de Trecere a Frontierei Giurgiu s-a prezentat pentru a intra in tara, ca pasager intr-un autoturism, un barbat care a prezentat la controlul de frontiera o carte de identitate eliberata de autoritatile bulgare.

Procedand la

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]

Mii de posturi, scoase la concurs, in MAI!

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 10:31

Mii de posturi, scoase la concurs, in MAI!Carmen Dan, ministrul de Interne,
a anuntat recent ca Ministerul Afacerilor Interne va angaja in acest an aproximativ 6.000 de oameni, adaugand ca se doreste ca in cel mult patru ani sa se poata acoperi deficitul de 23.000 de oameni.

"In 2018 vom avea alaturi de noi, in marea familie a ministerului, aproximativ 6.000 de noi angajati.

Actualitate / stiri Actualitate29 vizite[ Giurgiuveanul ]

APIA Giurgiu, anunt important pentru fermieri! Cererile pentru ajutorul de motorina se depun pana la 31 ianuarie!

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 10:31

APIA Giurgiu, anunt important pentru fermieri! Cererile pentru ajutorul de motorina se depun pana la 31 ianuarie!Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura (APIA) anunta ca
pana la 31 ianuarie 2018 inclusiv se depun Cererile de plata a ajutorului pentru cantitatile de motorina achizitionate si utilizate in agricultura, aferente perioadei 1 octombrie - 31 decembrie 2017 (trim. IV al anului 2017).

Cererile se depun la Centrele Judetene ale Agentiei de Plati si Interventie pentru Agricultura, respectiv al municipiului Bucuresti, de catre administrator/reprezentantul legal sau imputernicitul acestuia,

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

ATENTIE! Nu puteti fi concediat fara preaviz!

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 10:31

ATENTIE! Nu puteti fi concediat fara preaviz!Nici un angajat nu poate fi concediat fara
a primi, in prealabil, un preaviz. Angajatorul trebuie sa dea respectivul preaviz intr-un termen ce nu poate fi mai mic de 20 de zile lucratoare. In acest timp, salariatul trebuie sa-si continuie activitatea, primind salariul pentru munca efectuata.

Exceptie de la aceasta regula o fac persoanele cu handicap care trebuie sa primeasca un preaviz de cel putin 30 de zile lucratoare. Durata preavizului se stabileste prin negociere colectiva sau individuala,

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Giurgiuveanul ]

Prevenirea infractiunilor cu violenta

Vineri, 12 Ianuarie 2018, ora 10:31

Prevenirea infractiunilor cu violentaViolenta
este o actiune umana care presupune intensitate, brutalitate indreptata impotriva unei persoane.

Infractiunile savarsite prin violenta reprezinta acte ilicite care presupun folosirea sau amenintarea folosirii fortei si constrangerii in scopul producerii unor prejudicii morale sau materiale sau vatamarii integritatii persoanei (omor, viol, loviri, vatamari corporale, etc.) sau bunurilor acesteia (talharie, distrugere etc.).

Marti, 9 ianuarie 2018, politistii Biroului de Analiza si

Life Show / stiri Actualitate4 vizite[ Giurgiuveanul ]

Politistii de la Serviciul de Investigare a Criminalitatii Economice Giurgiu, captura de proportii!

Joi, 11 Ianuarie 2018, ora 19:31

Politistii de la Serviciul de Investigare a Criminalitatii Economice Giurgiu, captura de proportii!Politistii giurgiuveni au
indisponibilizat peste 1.900 de articole vestimentare, incaltaminte si produse cosmetice susceptibile de a fi contrafacute, in urma unui control efectuat asupra unui autocar care se intorcea din Turcia.

Miercuri, 10 ianuarie a.c., politistii Serviciului de Investigare a Criminalitatii Economice din I.P.J. Giurgiu, impreuna cu politisti din cadrul Sectiei de politie Rurala nr. 7 Baneasa au desfasurat o actiune in sistem integrat pentru prevenirea si combaterea punerii

Actualitate / stiri Actualitate25 vizite[ Giurgiuveanul ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima