Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.390 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Giurgiuvean, de 71 ani, condamnat la doi ani inchisoare pentru infractiuni la regimul circulatiei rutiere

Marti, 19 Noiembrie 2019, ora 19:30

Giurgiuvean, de 71 ani, condamnat la doi ani inchisoare pentru infractiuni la regimul circulatiei rutierePolitistii din cadrul Inspectoratului Judetean de Politie al Judetului Giurgiu au
pus in aplicare un mandat de executare a pedepsei cu inchisoarea, emis pe numele unui barbat, din comuna Putineiu, judetul Giurgiu, condamnat la o pedeapsa de doi ani inchisoare.

Luni, 18 noiembrie a.c., politistii din cadrul Serviciului de Investigatii Criminale au organizat si executat o actiune pe linie de urmariti pe raza comunei Putineiu, judetul Giurgiu,

Actualitate / stiri Actualitate7 vizite[ Giurgiuveanul ]

APA SERVICE SA Giurgiu anunta majorarea pretului si tarifului pentru serviciile prestate

Marti, 19 Noiembrie 2019, ora 19:30

APA SERVICE SA Giurgiu anunta majorarea pretului si tarifului pentru serviciile prestateIn conformitate cu
contractul de delegarea gestiunii serviciilor publice de alimentare cu apa si canalizare si ca urmare a reevaluarii costurilor de productie, APA SERVICE SA Giurgiu anunta majorarea pretului si tarifului pentru serviciile prestate, pentru localitatile:

- Giurgiu

- Bolintin Vale

- Mihailesti

- Comuna Slobozia

- Comuna Malu

- Comuna Vedea

- Comuna Izvoarele

- Comuna Gogosari

Astfel, conform Hotararii nr. 6 din 12.11.2019 a ASOCIATIEI DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA

Actualitate / stiri Actualitate7 vizite[ Giurgiuveanul ]

IPJ Giurgiu, activitati pentru prevenirea evenimentelor rutiere (FOTO)

Marti, 19 Noiembrie 2019, ora 19:30

IPJ Giurgiu, activitati pentru prevenirea evenimentelor rutiere (FOTO)Incepand cu data de
18 noiembrie a.c., politistii din cadrul Inspectoratului de Politie Judetean Giurgiu - Serviciul Rutier si Biroul de Analiza si Prevenire a Criminalitatii au desfasurat activitati de prevenire a accidentelor rutiere in care sunt implicati minori, in zonele adiacente unitatilor de invatamant respectiv, Scoala Generala Nr. 8 "Academician Marin Voiculescu", Scoala Generala Nr. 4 Mihai Eminescu si Scoala Gimnaziala Nr. 7 Giurgiu.

Cu aceasta ocazie, politistii le-au explicat

Actualitate / stiri Actualitate6 vizite[ Giurgiuveanul ]

DIICOT. Perchezitii in Giurgiu... intr-un dosar vizand trafic de persoane si proxenetism

Marti, 19 Noiembrie 2019, ora 16:30

DIICOT. Perchezitii in Giurgiu... intr-un dosar vizand trafic de persoane si proxenetismIn aceasta dimineata, s-a actionat simultan
pe teritoriul Romaniei si al Marii Britanii, prin efectuarea, in paralel, a 11 perchezitii domiciliare (5 pe teritoriul Romaniei - in judetele Giurgiu, Ilfov si Constanta si 6 perchezitii in Marea Britanie, in localitatile Londra, Newcastle, Stoke-on-Trent si Norwich).

Actiunea s-a desfasurat in cadrul unei echipe comune de ancheta incheiata la nivelul Eurojust, intre Romania, prin Directia de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata

Life Show / stiri Actualitate2 vizite[ Giurgiuveanul ]

Un giurgiuvean beat si fara permis a pierdut controlul volanului si a intrat intr-un autoturism. Colac peste pupaza a refuzat recoltarea de mostre biologice!

Marti, 19 Noiembrie 2019, ora 10:31

Un giurgiuvean beat si fara permis a pierdut controlul volanului si a intrat intr-un autoturism. Colac peste pupaza a refuzat recoltarea de mostre biologice!In timp ce conducea un autoturism pe strada
Troitei, din comuna Adunatii Copaceni, fara a poseda permis de conducere, un giurgiuvean a intrat in coliziune frontala cu un autoturism care era stationat.

Cu ocazia testarii cu aparatul etilotest Drager, acesta a indicat o valoare de 0,88 mg/l alcool pur in

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

Aveti nevoie de ajutor la curatenie acasa ori la birou? "Pro Cleaning" va sta la dispozitie! (FOTO)

Luni, 18 Noiembrie 2019, ora 19:30

Aveti nevoie de ajutor la curatenie acasa ori la birou? "Pro Cleaning" va sta la dispozitie! (FOTO)Curatenia
este foarte importanta pentru familie, iar serviciile pe care firma giurgiuveana "Pro Cleaning" le ofera reprezinta tot ce este necesar pentru a reda confortul casei sau biroului dumneavoastra.

Pentru ca foarte multi giurgiuveni ne-au cerut ajutorul in gasirea unei firme care se ocupa efectiv cu curatenia, punem la dispozitie o prezentare a tuturor serviciilor oferite de "Pro Cleaning". De retinut faptul ca, produsele de curatenie sunt importante... de aceeau fost selectate cu grija,

Actualitate / stiri Actualitate22 vizite[ Giurgiuveanul ]

Admitere in profesia de avocat: cand va avea loc examenul in 2020

Luni, 18 Noiembrie 2019, ora 10:32

Admitere in profesia de avocat: cand va avea loc examenul in 2020In calendarul
pe 2020 al activitatilor organelor colective de conducere a profesiei de avocat organizate la nivel national, recent aprobat de Uniunea Nationala a Barourilor din Romania (UNBR) se regaseste si examenul de primire in profesie: acesta va avea loc pe 20 septembrie 2020.

Hotararea Consiliului UNBR nr. 981/2019 privind programul de activitati al organelor colective de conducere a profesiei de avocat organizate la nivel national in anul 2020 plaseaza examenul de primire in profesia de

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

CNAS: Cardul european de sanatate va putea fi solicitat si online

Luni, 18 Noiembrie 2019, ora 10:30

CNAS: Cardul european de sanatate va putea fi solicitat si onlineCasa Nationala de Asigurari de Sanatate (CNAS) a anuntat recent ca
a semnat un Acord - cadru pentru o perioada de 3 ani in baza caruia este reluata tiparirea si distributia de carduri europene de sanatate, incepand cu data de 15 noiembrie. Potrivit CNAS, este analizata posibilitatea dezvoltarii unei aplicatii prin intermediul careia cardul de sanatate sa poata fi solicitat online.

In urma licitatiei desfasurate conform reglementarilor legale in vigoare, a fost atribuit acordul - cadru, la un

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ce s-a mai intamplat cu barbatul care ameninta ca se arunca din copac

Duminica, 17 Noiembrie 2019, ora 19:30

Ce s-a mai intamplat cu barbatul care ameninta ca se arunca din copacPotrivit informatiilor oferite de
reprezentantul ISU Giurgiu, in urma cu putin, la ora 17:20, barbatul care ameninta ca se arunca dintr-un copac, in localitatea Uzunu, a renuntat la acest gest.

Acesta a coborat cu ajutorul nacelei de la Pompieri si a fost condus la

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Giurgiuveanul ]

ACUM. Un giurgiuvean ameninta ca se arunca dintr-un copac (FOTO)

Duminica, 17 Noiembrie 2019, ora 16:30

ACUM. Un giurgiuvean ameninta ca se arunca dintr-un copac (FOTO)Un giurgiuvean a pus pe jar autoritatile, amenintand ca
se arunca din copacul in care s-a urcat. Se intampla in localitatea Uzunu.

Echipele de interventie si de negociere din

Actualitate / stiri Actualitate24 vizite[ Giurgiuveanul ]

Atentionare nowcasting. COD GALBEN de ceata pentru judetul Giurgiu!

Sambata, 16 Noiembrie 2019, ora 23:30

Atentionare nowcasting. COD GALBEN de ceata pentru judetul Giurgiu!Administratia Nationala de Meteorologie a emis un COD GALBEN de ceata valabil de la:
16-11-2019 ora 20:00 pana la 17-11-2019 ora 0:00.

ZONELE VIZATE

Judetul Ialomita: Urziceni, Fierbinti-Targ, Cosereni, Garbovi, Manasia, Barcanesti, Dridu, Jilavele, Munteni-Buzau, Barbulesti, Cazanesti, Ion Roata, Ciochina, Reviga, Adancata, Axintele, Armasesti, Salcioara, Movilita, Cocora, Alexeni, Grindu, Sinesti, Andrasesti, Sfantu Gheorghe, Valea Macrisului, Balaciu, Rosiori, Maia, Moldoveni, Albesti,

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]

Nu te lasa pacalit! Ia Atitudine! Cumparaturi in cunostinta de cauza... de Black Friday !

Sambata, 16 Noiembrie 2019, ora 19:30

Nu te lasa pacalit! Ia Atitudine! Cumparaturi in cunostinta de cauza... de Black Friday !Cu ocazia reducerilor de Black Friday (Vinerea Neagra),
InfoCons este alaturi de consumatori.

Nu uita, indiferent de promotie, ai aceleasi drepturi. Un produs redus nu inseamna si o reducere a drepturilor tale.

InfoCons este alaturi de tine! Ai incredere, inainte de a cumpara, informeaza-te, testeaza, cunoaste-ti drepturile si numai dupa aceste etape, cumpara.

7Daca ai patit ceva, InfoCons te ajuta sa iti recuperezi daunele morale si materiale, apeland la numarul de telefon 0219615 - Numar

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Giurgiuveanul ]

Principele Nicolae al Romaniei a plantat stejari in padurea Albele, din fosta localitate giurgiuveana "Principele Nicolae"! (FOTO)

Sambata, 16 Noiembrie 2019, ora 19:30

Principele Nicolae al Romaniei a plantat stejari in padurea Albele, din fosta localitate giurgiuveana "Principele Nicolae"! (FOTO)Alteta Sa Regala Principele Nicolae al Romaniei,
nepotul Regelui Mihai, a ajutat astazi, 16 noiembrie 2019, la plantarea de puieti de stejari, in padurea Albele, din Ghimpati, in cadrul primei actiuni a proiectului "Codrii de maine", demarata de Asociatia "Principele Nicolae".

Coincidenta sau nu, localitatea pe raza careia in s-a desfasurat actiunea, Vlasinu, s-a numit candva "Principele Nicolae", potrivit primarului comunei Ghimpati, Constantin Carapanceanu.

Principele nu a facut singur

Actualitate / stiri Actualitate27 vizite[ Giurgiuveanul ]

Fata de 13 ani, accidentata pe trecerea de pietoni de un barbat de 68 de ani... in municipiul Giurgiu!

Vineri, 15 Noiembrie 2019, ora 19:30

Fata de 13 ani, accidentata pe trecerea de pietoni de un barbat de 68 de ani... in municipiul Giurgiu!Un
barbat, de 68 de ani, din comuna Malu, in timp ce conducea un autoturism pe strada 1 Decembrie 1918, avand directia de deplasare Abator catre Vama, la trecerea de pietoni de la intersectia cu Bulevardul Academician Miron Nicolescu, a accidentat o fata, de 13 ani, din

Actualitate / stiri Actualitate24 vizite[ Giurgiuveanul ]

ACCIDENT RUTIER soldat cu o victima, in municipiul Giurgiu (FOTO)

Vineri, 15 Noiembrie 2019, ora 10:30

ACCIDENT RUTIER soldat cu o victima, in municipiul Giurgiu (FOTO)In aceasta dimineata, la ora
7:03, ISU Giurgiu a fost solicitat sa intervena la un accident rutier produs in municipiul Giurgiu, pe soseaua Sloboziei, pe podul de la CET.

Potrivit ISU, la fata locului s-au deplasat o autospeciala de stingere cu apa si spuma, o autospeciala de descarcerare si o ambulanta SMURD din cadrul Detasamentului

Actualitate / stiri Actualitate31 vizite[ Giurgiuveanul ]

Sistemele de ventilatie cu recuperare de caldura. Centralizate sau descentralizate? Care sunt cele mai potrivite solutii pentru apartamente si case?

Joi, 14 Noiembrie 2019, ora 19:32

Sistemele de ventilatie cu recuperare de caldura. Centralizate sau descentralizate? Care sunt cele mai potrivite solutii pentru apartamente si case?Cererea de
sisteme de ventilatie a luat amploare in Romania, evolutia fiind stras legata de cea a pietei constructiilor si a normelor europene impuse in acest domeniu. Legislatia nationala prevede inca din 2011 obligativitatea includerii unei solutii de ventilatie sau climatizare in cladirile nou construite sau care sufera reparatii. De asemenea, cresterea se datoreaza si interesului fata de calitatea aerului din interior, impreuna cu nevoia reducerii consumului de energie in zona rezidentiala.

Actualitate / stiri Actualitate22 vizite[ Giurgiuveanul ]

Un tanar giurgiuvean si-a varsat nervii pe un aparat de jocuri de noroc... si s-a ales cu un dosar penal!

Joi, 14 Noiembrie 2019, ora 19:30

Un tanar giurgiuvean si-a varsat nervii pe un aparat de jocuri de noroc... si s-a ales cu un dosar penal!Politistii giurgiuveni cerceteaza un tanar, de
27 de ani, din comuna Sabareni, judetul Giurgiu, dupa ce a distrus un aparat electronic dintr-o sala de jocuri.

Miercuri, 13 noiembrie a.c., ora 21.45, politistii Sectiei nr. 3 Politie Rurala Bolintin Vale au fost sesizati prin S.N.U.A.U. 112 de un barbat de 39 de ani, din comuna Joita, judetul Giurgiu, cu privire la faptul ca o persoana ar fi distrus un aparat de

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ce mai fura giurgiuvencele... din magazin

Joi, 14 Noiembrie 2019, ora 19:30

Ce mai fura giurgiuvencele... din magazinPolitistii cerceteaza doua giurgiuvence,
banuite ca ar fi sustras mai multe bunuri din incinta unei societati comerciale din municipiul Giurgiu.

Politistii din cadrul Inspectoratului de Politie Judetean Giurgiu efectueaza cercetari fata de doua femei, de 28 si 39 de ani, ambele din municipiul Giurgiu, care au fost surprinse miercuri, 13

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Giurgiuveanul ]

La ce pret a ajuns metrul cub de lemn in judetul Giurgiu?

Joi, 14 Noiembrie 2019, ora 10:30

La ce pret a ajuns metrul cub de lemn in judetul Giurgiu?Odata cu apropierea frigului, una dintre
preocuparile pe care o au foarte multi oameni din mediul rural este cea legata de procurarea de lemn pentru incalzirea pe timpul iernii. Si in judetul Giurgiu se poate observa ca pe multe site-uri de anunturi se gasesc persoane fizice sau juridice care comercializeaza lemne de foc. In acest sens, Quickshop.ro a realizat o cercetare de piata cu privire la pretul in judetul Giurgiu a metrului cub de lemn si a ajuns la niste concluzii foarte interesante pe

Actualitate / stiri Actualitate22 vizite[ Giurgiuveanul ]

Un nou plafon... la imprumuturile luate de administratiile locale

Joi, 14 Noiembrie 2019, ora 10:30

Un nou plafon... la imprumuturile luate de administratiile localeMinisterul Finantelor Publice a
pus in dezbatere publica proiectul de hotarare de Guvern privind aprobarea limitelor anuale, aferente anilor 2020, 2021 si 2022, pentru finantarile rambursabile care pot fi contractate si pentru tragerile din finantarile rambursabile contractate sau care urmeaza a fi contractate de unitatile, subdiviziunile

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Giurgiuveanul ]

Alteta Sa Regala Principele Nicolae al Romaniei.... vine la Giurgiu!

Miercuri, 13 Noiembrie 2019, ora 23:30

Alteta Sa Regala Principele Nicolae al Romaniei.... vine la Giurgiu!Asociatia "Principele Nicolae"
are marea bucurie de a va invita sa participati la prima actiune de impadurire parte din proiectul "Codrii de maine".

Aceasta actiune se inscrie in proiectul "Codrii de Maine", demarat de asociatia noastra, prin care ne propunem plantarea unui milion de arbori, pana la inceputul anului 2023, in zonele cele mai afectate de inundatii din Romania.

La eveniment va

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Giurgiuveanul ]

S-a deschis un nou service auto, in Giurgiu! (FOTO)

Miercuri, 13 Noiembrie 2019, ora 13:30

S-a deschis un nou service auto, in Giurgiu! (FOTO)Un nou service auto
s-a deschis, astazi, la Giurgiu. Service-ul auto este situat pe soseaua Bucuresti, la iesirea din Giurgiu, pe partea dreapta, vizavi de fosta "Dunareana".

Aici puteti gasi servicii de calitate la preturi pentru toate buzunarele. Printre acestea sunt vulcanizare, mecanica si spalatorie auto.

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ Giurgiuveanul ]

Pago lanseaza in colaborare cu Visa campania 2020 fara grija facturilor

Miercuri, 13 Noiembrie 2019, ora 10:30

Pago lanseaza in colaborare cu Visa campania 2020 fara grija facturilorVisa, lider global in
domeniul platilor electronice si Pago, aplicatia pentru plati care a intermediat pana acum plata a peste 1.5 milioane de facturi, lanseaza campania "2020 fara grija facturilor". Orice persoana care plateste cel putin o factura prin aplicatia Pago, folosind un card Visa, in perioada 13 noiembrie 2019 - 31 ianuarie 2020, intra automat in tragerea la sorti pentru a castiga plata facturilor de catre Visa si Pago, pentru un an intreg.

Fiecare dintre cei 10 castigatori, care

Actualitate / stiri Actualitate24 vizite[ Giurgiuveanul ]

ACUM. ACCIDENT RUTIER. Elev lovit pe trecerea de pietoni, la Liceul "Ion Maiorescu"! (FOTO)

Marti, 12 Noiembrie 2019, ora 13:30

ACUM. ACCIDENT RUTIER. Elev lovit pe trecerea de pietoni, la Liceul "Ion Maiorescu"! (FOTO)Astazi, un barbat, de
68 de ani, din localitatea Stanesti, in timp ce conducea un autoturism, pe Soseaua Bucuresti, din municipiul Giurgiu, nu a acorda prioritate de trecere unui adolescent, de 12 ani din municipiul Giurgiu, pieton care traversa strada regulamentar pe

Actualitate / stiri Actualitate52 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ipoteza in cazul barbatului gasit mort intr-o ambarcatiune!

Marti, 12 Noiembrie 2019, ora 13:30

Ipoteza in cazul barbatului gasit mort intr-o ambarcatiune!Asa dupa cum v-am mai informat, in aceasta dimineata,
a fost descoperit, intr-o ambarcatiune, zona localitatii Comasca, pe Dunare, la km 478, cadavrul unui barbat.

Potrivit IPJ, apelul pe 112 a venit din partea unui pescar.

La sosire, politistii au

Actualitate / stiri Actualitate30 vizite[ Giurgiuveanul ]

ACCIDENT RUTIER soldat cu o victima! (FOTO)

Marti, 12 Noiembrie 2019, ora 10:30

ACCIDENT RUTIER soldat cu o victima! (FOTO)Potrivit ISU Giurgiu,
azi noapte, in jurul orelor 2.30, pompierii militari au fost solicitati pentru a interveni la un accident rutier produs pe A1 Bucuresti - Pitesti, km 36, sens de mers catre Bucuresti, produs intre un TIR incarcat cu haine si un autocamion (care transporta cereale).

La fata locului s-au deplasat 2 ASASD si o ambulanta SMURD din cadrul Detasamentului de pompieri Bolintin Deal, iar dupa sosirea echipajelor

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ Giurgiuveanul ]

ACUM. Barbat gasit mort intr-o barca!

Marti, 12 Noiembrie 2019, ora 10:30

ACUM. Barbat gasit mort intr-o barca!Un barbat
a fost gasit mort, in aceasta dimineata, intr-o barca, la Comasca.

Anchetatorii au demarat cercetarile pentru a afla imprejurarile in

Actualitate / stiri Actualitate32 vizite[ Giurgiuveanul ]

Sase agenti de politie de frontiera giurgiuveni, trimisi in judecata pentru luare de mita

Luni, 11 Noiembrie 2019, ora 16:30

Sase agenti de politie de frontiera giurgiuveni, trimisi in judecata pentru luare de mitaOfiterii de politie judiciara ai Directiei Generale Anticoruptie (D.G.A.)
- Serviciul Judetean Anticoruptie (S.J.A.) Giurgiu au finalizat cercetarile, iar procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe langa Tribunalul Giurgiu a emis rechizitoriul si a dispus trimiterea in judecata, sub control judiciar, a unui numar de sase agenti de politie din cadrul Inspectoratului Teritorial al Politiei de Frontiera Giurgiu, pentru savarsirea unor infractiuni de luare de mita.

Dosarul penal a fost

Actualitate / stiri Actualitate55 vizite[ Giurgiuveanul ]

In Giurgiu, Viorica Dancila a castigat la diferenta mare in fata lui Klaus Iohannis

Luni, 11 Noiembrie 2019, ora 13:30

In Giurgiu, Viorica Dancila a castigat la diferenta mare in fata lui Klaus IohannisDupa centralizarea datelor din 100% dintre sectiile de vot din judetul Giurgiu, rezultatele arata ca cel mai mare numar de voturi a fost obtinut de Viorica Dancila, urmata de
Klaus Iohannis.

Asadar, in cele 245 de sectii din judetul Giurgiu, pe primul loc se situeaza candidatul PSD, Viorica Dancila, cu 42,85%, urmata de candidatul PNL, Klaus Iohannis - 30,50% si independentul Mircea

Actualitate / stiri Actualitate30 vizite[ Giurgiuveanul ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima