Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.527 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

SONDAJ DE ULTIMA ORA. Ce scor obtin partidele la alegeri

Sambata, 03 Decembrie 2016, ora 16:31

SONDAJ DE ULTIMA ORA. Ce scor obtin partidele la alegeriSONDAJ DE ULTIMA ORA. Ce scor obtin partidele la alegeriPublished
3 decembrie 2016

Cu o saptamana inainte de alegerile parlamentare au fost publicate datele ultimului sondaj coordonat de
Avangarde prin sociologul Marius Pieleanu. Potrivit Avangarde, situatia nu se mai poate schimba in mod radical, a aratat Pieleanu, in direct la Antena 3, conform dcnews.ro.

Daca maine ar avea lor alegerile situatia ar fi urmatoarea:

PSD - 43%

PNL - 27%

USR -

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Autocar cu romani, implicat intr-un accident in Ungaria

Sambata, 03 Decembrie 2016, ora 16:31

Autocar cu romani, implicat intr-un accident in UngariaAutocar cu romani, implicat intr-un accident in UngariaPublished
3 decembrie 2016

Un autocar cu romani a fost implicat azi-dimineata intr-un accident de circulatie in
Ungaria, la Gyor, oras aflat la 130 de kilometri de Budapesta.

Un taximetrist, a carui masina s-a stricat in mers, nu a dat prioritate si a trecut pe culoarea rosie a

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

ANUNT IMPORTANT: in atentia conducatorilor auto!

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 19:32

ANUNT IMPORTANT: in atentia conducatorilor auto!ANUNT IMPORTANT: in atentia conducatorilor auto!Published
2 decembrie 2016

In judetul Giurgiu, pe
DN6 Ghimpati - Mihailesti se circula ingreunat din cauza ploii si a vantului puternic, iar pe unele sectoare rutiere sunt conditii de formare a poleiului.

Politia Rutiera va recomanda sa fiti atenti la drum si sa va interesati de conditiile meteo-rutiere existente pe traseul ce urmeaza sa il parcurgeti.

Adaptati permanent viteza de rulare la conditiile de drum si trafic. Astfel, chiar daca va

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Giurgiuveanul ]

Factori comuni intre PSD si locuitorii municipiului Giurgiu

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 19:31

Factori comuni intre PSD si locuitorii municipiului GiurgiuFactori comuni intre PSD si locuitorii municipiului GiurgiuPublished
2 decembrie 2016

Ca de fiecare data, candidatii PSD
s-au impartit in mai multe echipe. O prima astfel de echipa, formata din Razvan Cuc si Elena Dinu a avut intalniri cu alegatorii din Ogrezeni si Gradinari, comune in care - ca peste tot in judet - au fost bine primiti de oamenii locului, dornici sa ii asculte, dar si sa fie ascultati, sa-si spuna problemele. In acelasi timp, celalalt candidat PSD pentru Camera Deputatilor,

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

Candidatii PSD Giurgiu in dialog cu cetatenii din Mihai Bravu

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 19:31

Candidatii PSD Giurgiu in dialog cu cetatenii din Mihai BravuCandidatii PSD Giurgiu in dialog cu cetatenii din Mihai BravuPublished
2 decembrie 2016

Programul intalnirilor electorale ale Partidului Social Democrat cu locuitorii judetului Giurgiu a consemnat
noi evenimente importante printre care si cel care a avut loc in localitatea Mihai Bravu.

Aici, candidatii PSD pentru Camera Deputatilor, Razvan Alexandru Cuc si Elena Cristina Dinu, insotiti de Ion Nitu, primarul comunei, dar si de alti membri si simpatizanti ai partidului, au avut intalniri cu

Actualitate / stiri Actualitate7 vizite[ Giurgiuveanul ]

Cel mai mic salariu - 1.625 de lei... cel mai mare - 22.000 de lei!

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 19:30

Cel mai mic salariu - 1.625 de lei... cel mai mare - 22.000 de lei!Cel mai mic salariu - 1.625 de lei... cel mai mare - 22.000 de lei!Published
2 decembrie 2016

Proiectul Legii privind salarizarea personalului
platit din fonduri publice propune 116 clase de salarizare, cel mai mic salariu in sectorul bugetar urmand sa fie de 1.625 de lei, iar cel mai mare de 22.000 de lei, noteaza Agerpres.

Conform proiectului mentionat, distribuit miercuri de Federatiile sindicale, in sectorul bugetar, raportul intre cel mai mic salariu de baza si cel mai mare salariu de

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Bucurii dulci pentru sarbatori... de la "Bucuria"!

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 16:30

Bucurii dulci pentru sarbatori... de la "Bucuria"!Bucurii dulci pentru sarbatori... de la "Bucuria"!Published
2 decembrie 2016

Fa-ti o favoare si ia o pauza: "Bucuria" a
pregatit pentru tine bomboane felurite, biscuiti, jeleuri si napolitane. Magazinul din Giurgiu, situat in Hala din Piata Centrala a municipiului, va ofera peste 50 de sortimente de la "Bucuria".

Anul acesta "Bucuria" lucreaza pentru Mosul! El impreuna cu spiridusii si-au facut de cap printre bomboanele pregatite pentru voi si au creat numeroase de surprize dulci ce asteapta

Actualitate / stiri Actualitate8 vizite[ Giurgiuveanul ]

Incendiu intr-un apartament din Tineretului

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 13:31

Incendiu intr-un apartament din TineretuluiIncendiu intr-un apartament din TineretuluiPublished
2 decembrie 2016

Pompierii giurgiuveni au intervenit in aceasta dimineata, la ora
7.13, pentru lichidarea unui incendiu produs in interiorul unui apartament situat in blocul 109, de pe strada Tineretului, din municipiul Giurgiu.

Imediat, la locul evenimentului s-a deplasat o autospeciala cu apa si spuma. Salvatorii au constatat la sosirea la fata locului faptul ca incendiul

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Cod galben pentru Giurgiu!

Vineri, 02 Decembrie 2016, ora 13:30

Cod galben pentru Giurgiu!Cod galben pentru Giurgiu!Published
2 decembrie 2016

Meteorologii au emis o atentionare de
vremea rea valabila si pentru Giurgiu. Ea a intrat in vigoare in aceasta dimineata.

Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis o atentionare Cod galben de vant puternic, ninsoare si polei, valabila la nivelul intregii tari, de vineri dimineata pana sambata, la ora 2:00.

Conform ANM, in intervalul 2 decembrie, ora 8:00 aEuro" 3 decembrie, ora 2:00, se vor semnala intensificari ale vantului in

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Giurgiuveanul ]

La Multi Ani, popor roman! Mii de giurgiuveni au sarbatorit Ziua Nationala in strada

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 19:31

La Multi Ani, popor roman! Mii de giurgiuveni au sarbatorit Ziua Nationala in stradaLa Multi Ani, popor roman! Mii de giurgiuveni au sarbatorit Ziua Nationala in stradaPublished
1 decembrie 2016

Giurgiul a imbracat straie de sarbatoare joi, 1 decembrie, de Ziua Nationala a Romaniei. Pe
platoul cuprins intre Primarie si Spitalul Judetean a avut loc un program special dedicat Zilei Nationale. Mii de persoane au participat la manifestarile prilejuite de Ziua Nationala dar si la traditionala masa gratuita oferita de autoritati. Au avut loc depuneri de coroane, o parada militara

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Sunteti asteptati la manifestarile pregatite de Ziua Nationala a Romaniei!

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 19:31

Sunteti asteptati la manifestarile pregatite de Ziua Nationala a Romaniei!Sunteti asteptati la manifestarile pregatite de Ziua Nationala a Romaniei!Published
30 noiembrie 2016

Joi, 1 decembrie 2016, este marea sarbatoare nationala a Romaniei! Giurgiuvenii
sunt asteptati in numar cat mai mare sa ia parte la manifestarile pregatite pentru ei de Ziua Nationala a Romaniei - 1 Decembrie.

Ca in fiecare an, pe langa manifestarile religioase si militare ce vor debuta la ora 10.00 la Biserica Eroilor din bd. Bucuresti, participantii vor putea urmari in Piata Tricolorului

Actualitate / stiri Actualitate29 vizite[ Giurgiuveanul ]

Dan Andronic a gafat in direct

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 16:31

Dan Andronic a gafat in directDan Andronic a gafat in directPublished
30 noiembrie 2016

Invitat marti seara la emisiunea
realizata de Rares Bogdan, "Jocuri de putere", de la Realitatea TV, candidatul PMP la Camera Deputatilor in judetul Giurgiu, nimeni altul decat jurnalistul Dan Andronic, a comis-o grav.

Ancorat recent la realitatile judetuului Giurgiu, sau mai bine spui nevoit sa le cunoasca prin prisma posturii de candidat la Camera Deputatilor, Andronic a marsat pe subiectul podului de la Gradistea, un subiect

Actualitate / stiri Actualitate27 vizite[ Giurgiuveanul ]

Bani pentru judetul Giurgiu... la rectificarea bugetara a Guvernului

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 13:31

Bani pentru judetul Giurgiu... la rectificarea bugetara a GuvernuluiBani pentru judetul Giurgiu... la rectificarea bugetara a GuvernuluiPublished
30 noiembrie 2016

In sedinta de Guvern de
saptamana trecuta a fost aprobata o rectificare a bugetului de stat pentru asigurarea resurselor financiare necesare acoperirii deficitului bugetar in anumite sectoare, prin OUG nr. 86/23.11.2016.

Astfel, au fost alocate pentru Consiliul Judetean Giurgiu 1.808.000 lei, sume defalcate din TVA pentru finantarea in domeniul protectiei copilului, persoane cu handicap, invatamant

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Giurgiuveanul ]

Trafic restrictionat in Giurgiu!

Miercuri, 30 Noiembrie 2016, ora 13:31

Trafic restrictionat in Giurgiu!Trafic restrictionat in Giurgiu!Published
30 noiembrie 2016

Inspectoratul Judetean de Politie Giurgiu informeaza conducatorii auto ca
la data de 01 decembrie 2016, in intervalul orar 09.00-13.00, traficul auto va fi oprit pe bulevardul Bucuresti, din municipiul Giurgiu, intre intersectiile cu bulevardul Mihai Viteazul, bulevardul CFR si bulevardul Vlad Esepes.

Rute ocolitoare

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Giurgiuveanul ]

RADMAR FUNERAL SERVICES, un sprijin de nadejde... in clipe de tristete!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 19:31

RADMAR FUNERAL SERVICES, un sprijin de nadejde... in clipe de tristete!RADMAR FUNERAL SERVICES, un sprijin de nadejde... in clipe de tristete!Published
29 noiembrie 2016

Viata aduna milioane de
momente fericite si bucurii, dar si clipe triste, pline de suferinta. Intr-un astfel de moment delicat, veti descoperi in RADMAR FUNERAL SERVICES un sprijin de nadejde. Apelati la RADMAR FUNERAL SERVICES cu incredere in aceste clipe de grea incercare si durere!

Veti primi suport non-stop si consiliere pentru a gasi impreuna solutii eficiente, potrivite nevoilor

Actualitate / stiri Actualitate17 vizite[ Giurgiuveanul ]

Oficiile postale, inchise de Sfantul Andrei si 1 Decembrie

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 19:31

Oficiile postale, inchise de Sfantul Andrei si 1 DecembrieOficiile postale, inchise de Sfantul Andrei si 1 DecembriePublished
29 noiembrie 2016

Toate oficiile postale din mediul urban si rural vor fi inchise maine, si poimaine, pe 30 noiembrie si 1 Decembrie. Programul anuntat
este in conformitate cu prevederile Codului Muncii, potrivit carora zilele de 30 noiembrie, Sfantul Apostol Andrei, si 1 Decembrie, Ziua Nationala a Romaniei,

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

Se vand bilete pentru meciul sezonului: Astra - AS Roma!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 16:31

Se vand bilete pentru meciul sezonului: Astra - AS Roma!Se vand bilete pentru meciul sezonului: Astra - AS Roma!Published
29 noiembrie 2016

Clubul Astra a pus in vanzare biletele la
cel mai important eveniment fotbalistic pentru clubul nostru: meciul decisiv pentru calificarea

Sport / stiri Sport2 vizite[ Giurgiuveanul ]

Vine Sfantul Andrei! Nu uitati sa puneti farfurioara cu grau la incoltit!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 16:31

Vine Sfantul Andrei! Nu uitati sa puneti farfurioara cu grau la incoltit!Vine Sfantul Andrei! Nu uitati sa puneti farfurioara cu grau la incoltit!Published
29 noiembrie 2016

Sfantul Andrei, praznuit de crestini in data de 30 noiembrie, este considerat ocrotitorul Romaniei. Printre traditiile si obiceiurile de Sfantul Andrei se numara si punerea de graul la incoltit. In
noaptea premergatoare sarbatorii Sfintului Andrei (29/30 noiembrie), in special la sate, se practica inca ritualuri ciudate, din credinta ca astfel se pot gasi mai usor protectia de toate relele,

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

Autoritatile din Giurgiu, pregatite de venirea zapezii

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 16:31

Autoritatile din Giurgiu, pregatite de venirea zapeziiAutoritatile din Giurgiu, pregatite de venirea zapeziiPublished
29 noiembrie 2016

Autoritatile municipale
sunt pregatite de venirea ninsorilor. Parcul auto ce va asigura deszapezirea pe raza municipiului Giurgiu este compus din doua masini de mare tonaj cu lame, doua sararite pentru imprastierea materialelor antiderapante, patru tractoare cu plug, patru autoutilitare de 3.5 tone, trei freze pentru curatarea trotuarelor. Totodata, este pregatit un stoc de 250 de tone de material antiderapant

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Giurgiuveanul ]

Cetatenii din Giurgiu indraznesc sa creada in PSD! Nicolae Barbu continua "raidul" electoral pentru sustinerea lui Razvan Cuc si a echipei PSD!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 16:31

Cetatenii din Giurgiu indraznesc sa creada in PSD! Nicolae Barbu continua "raidul" electoral pentru sustinerea lui Razvan Cuc si a echipei PSD!Cetatenii din Giurgiu indraznesc sa creada in PSD! Nicolae Barbu continua "raidul" electoral pentru sustinerea lui Razvan Cuc si a echipei PSD!Published
29 noiembrie 2016

Razvan Cuc, candidatul PSD Giurgiu la Camera Deputatilor, a organizat, recent, inca un "raid" electoral in municipiul Giurgiu. Acesta impreuna cu alti membri si simpatizanti PSD au fost insotiti de primarul Nicolae Barbu.

Numele lui
Razvan Cuc, administratorul public al judetului Giurgiu, este bine cunoscut de-a lungul si

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]

O masina de gunoi a accidentat un batran

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 13:31

O masina de gunoi a accidentat un batranO masina de gunoi a accidentat un batranPublished
29 noiembrie 2016

Un accident de circulatie s-a produs in aceasta dimineata
in Slobozia, pe DN 5C. Un barbat de 51 de ani, din Giurgiu, in timp ce conducea o autospeciala de gunoi, care circula pe contrasens pentru a incarca gunoiul, a acrosat un

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ninge la Giurgiu!

Marti, 29 Noiembrie 2016, ora 10:31

Ninge la Giurgiu!Ninge la Giurgiu!Published
29 noiembrie 2016

Avertismentul emis de ANM,
duminica, de vreme rea, valabil pana marti, a fost confirmat in judetul Giurgiu, unde, din seara de 28 noiembrie, au inceput sa

Actualitate / stiri Actualitate11 vizite[ Giurgiuveanul ]

Numarul politistilor din punctele de frontiera, suplimentat

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 19:32

Numarul politistilor din punctele de frontiera, suplimentatNumarul politistilor din punctele de frontiera, suplimentatPublished
28 noiembrie 2016

Avand in vedere faptul ca
in perioada urmatoare, 30 noiembrie - 4 decembrie 2016, va incepe minivacanta de 1 Decembrie, perioada care va readuce in tara cetateni romani stabiliti in strainatate, pentru a-si petrece aceste zile impreuna cu familia si prietenii, precum si cetateni romani care vor alege sa-si petreaca vacanta in strainatate, politistii de frontiera se pregatesc pentru eventualele cresteri ale

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Giurgiuveanul ]

Doi tineri giurgiuveni, depistati in trafic sub influenta bauturilor alcoolice

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 19:32

Doi tineri giurgiuveni, depistati in trafic sub influenta bauturilor alcooliceDoi tineri giurgiuveni, depistati in trafic sub influenta bauturilor alcoolicePublished
28 noiembrie 2016

Azi noapte, 28 noiembrie a.c., la ora
00,45 politistii Biroului Rutier l-au depistat pe C. A., un tanar de 21 ani din comuna Oinacu, in timp ce conducea autoturismul pe str. Parcului din municipiul Giurgiu, fiind sub influenta bauturilor alcoolice, aparatul etilo-test a indicat valoarea de 0,93 mg/l alcool pur in aerul expirat.

In aceeasi noapte, un pic mai tarziu, la ora 01.45,

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Parfumeaza spatiile inchise... cu Sano Fresh Aromor, de la magazinul ADONIS!

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 19:31

Parfumeaza spatiile inchise... cu Sano Fresh Aromor, de la magazinul ADONIS!Parfumeaza spatiile inchise... cu Sano Fresh Aromor, de la magazinul ADONIS!Published
28 noiembrie 2016

Tabletele Sano Aromor contin
odorizant Fresh pentru parfumarea spatiilor inchise si neutralizarea mirosurilor neplacute din dulapuri, sertare, sifoniere, pantofari etc.

Ideale de asemenea pentru plasarea lor in sacul aspiratorului ori langa cosul de gunoi.

Acestea se gasesc la magazinul ADONIS, singurul partener din Giurgiu al celor mai bine vandute produse de curatenie "SANO", cu o paleta

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Giurgiuveanul ]

Amanta vine la Giurgiu! Magda Catone si alti renumiti actori bucuresteni, pe scena Teatrului "Tudor Vianu"

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 19:31

Amanta vine la Giurgiu! Magda Catone si alti renumiti actori bucuresteni, pe scena Teatrului "Tudor Vianu"Amanta vine la Giurgiu! Magda Catone si alti renumiti actori bucuresteni, pe scena Teatrului "Tudor Vianu"Published
28 noiembrie 2016

Vrei sa te bucuri de o
comedie savuroasa, ce are in distributie actori de succes, de la Teatrul National Bucuresti? Vino la Teatrul "Tudor Vianu"!

Comedia "Amanta" in regia lui Armand Calinovici, o adaptare dupa celebra lucrare "Incurca lume" de A.D. Hertz, va fi pusa in scena de la Giurgiu, sambata, 3 decembrie 2016, de cu incepere de la orele 19:00, de

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Giurgiuveanul ]

Minora accidentata, dupa ce a trecut strada prin loc nepermis

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 19:31

Minora accidentata, dupa ce a trecut strada prin loc nepermisMinora accidentata, dupa ce a trecut strada prin loc nepermisPublished
28 noiembrie 2016

Un barbat de
56 ani, din Bucuresti, in timp ce conducea autoturismul pe Drumul Comunal 109, in localitatea Naipu, judetul Giurgiu, a accidentat usor o minora de 12 ani, din comuna Ghimpati, pieton, care s-a angajat in traversarea drumului prin loc nepermis si fara sa se asigure.

Minora a fost

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Giurgiuveanul ]

Cati alegatori sunt asteptati la urne in judetul Giurgiu

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 10:31

Cati alegatori sunt asteptati la urne in judetul GiurgiuCati alegatori sunt asteptati la urne in judetul GiurgiuPublished
28 noiembrie 2016

Giurgiuvenii care vor sa stie
unde trebuie sa mearga sa isi aleaga parlamentarii pot consulta documentul publicat de Prefectura Giurgiu pe site-ul sau, referitor la delimitarea sectiilor organizate in judetul Giurgiu. De aici pot afla date importante privind sectiile la care sunt arondati. Potrivit acestui document, la nivelul municipiului Giurgiu au fost organizate nu mai putin de 48 de sectii de votare,

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Giurgiuveanul ]

Ce promit principalele partide

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 10:31

Ce promit principalele partideCe promit principalele partidePublished
28 noiembrie 2016

In plina campanie electorala, cele trei partide aflate in acest moment la guvernare si care
spera sa castige cat mai multe mandate in Parlamentul Romaniei, vin cu propuneri care mai de care la capitolul "Economie, Finante, Social", cele mai multe dintre acestea vizand cresteri ale salariior, pensiilor si alocatiilor pentru copii.

PSD

Social-democratii vizeaza in programul de guvernare salariul minim de 1.400 de lei in 2017 si de 1.750

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]

2 decembrie, zi libera

Luni, 28 Noiembrie 2016, ora 10:31

2 decembrie, zi libera2 decembrie, zi liberaPublished
28 noiembrie 2016

Salariatii din sectorul public vor fi liberi si pe 2 decembrie, potrivit
unei hotarari adoptate miercuri de Guvern.

Executivul a stabilit miercuri, printr-o hotarare, ca ziua de vineri, 2 decembrie 2016, sa fie zi libera pentru salariatii din sectorul public, dupa cele doua zile nelucratoare de sarbatoare legala, de 30 noiembrie si 1 decembrie, respectiv dupa Sfantul Andrei si Ziua Nationala a Romaniei.

"Potrivit prevederilor hotararii, ziua

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Giurgiuveanul ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima