Nu e Budescu, e Cristescu! Astra Giurgiu invinge la Timisoara si ramane in fruntea Ligii I

Sursa: Adevarul
Luni, 02 Decembrie 2013, ora 10:25
91 citiri
Echipa de fotbal Astra Giurgiu a castigat vineri, in deplasare, cu scorul de 2-1, meciul disputat contra formatiei ACS Poli Timisoara.

Ambele goluri ale Astrei au fost reusite de mijlocasul Marian Cristescu in minutele 54 si 79, in timp ce pentru gazde a punctat Florin Nanu in minutul 89. FC Astra a bifat vineri o noua victorie in Liga I si ramane lider in clasament. Giurgiuvenii au castigat la Timisoara cu scorul de 2-1 si da senzatia ca asteapta "dubla" cu Steaua Bucuresti.