Un singur atacant, dar eficient: Bukari aduce prima victorie pentru Astra Giurgiu in grupele Europa League

Vineri, 28 Noiembrie 2014, ora 05:08
142 citiri
Victorie in premiera pentru Astra Giurgiu in grupele Europa League. Echipa antrenata de Oleg Protasov s-a impus joi noapte, pe teren propriu, scor 1-0 (0-0 la pauza), in fata celor de la Dinamo Zagreb.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 50 de ghanezul Sadat Bukari, singurul atacant din lotul giurgiuvenilor pentru acest meci.

Astra a bifat joi noapte prima victorie in grupele Europa League. Golul lui Bukari din minutul 50 a calificat-o matematic pe Celtic in "primavara ...citește toată știrea