Bogdan Stancu aduce un punct Stelei

Sambata, 23 August 2008, ora 20:12
3388 citiri

Gloria Bistrita si Steaua au remizat, scor 2-2, intr-un meci din cadrul etapei a V-a a Ligii I, disputat, sambata seara, la Bistrita.

La capatul unui meci extrem de disputat, Steaua, cu o echipa lipsita de multi titulari, a smuls o remiza in minutul 90+3 al meciului, gratie lui Bogdan Stancu, cel care mai egalase o data, in prima repriza, la 1.

Nici bine n-a inceput meciul ca "ros-albastri", fara Radoi, Dayro si Marin, lasati de Lacatus pe banca, au si primit gol. Borbely l-a invins pe Zapata cu un sut din interiorul careului stelist, in minutul 5. Bine, am putea spune ca Zapata s-a invins singur, el primind un gol demn de liga a III-a!

Steaua a presat apoi, iar golul egalizator a venit tocmai in minutul 44, cand Bogdan Stancu a marcat din doi metri, dupa o deviere cu capul a lui Arthuro.

Repriza secunda a inceput in dominarea Stelei, insa golul a venit din partea bistritenilor, in minutul 73, prin Hora, care l-a depasit pe Ghionea si l-a invins pe Zapata.

Cand bistritenii se pregateau de sarbatoare, Stancu a marcat din nou (min.90+3), invingandu-l pe Albut cu o bolta din interiorul careului, dupa o pasa cu capul trimisa de Ghionea.

Pentru Steaua urmeaza acum meciul cu Galatasaray, din turul III preliminar al Ligii Campionilor, ce va avea loc miercuri, de la ora 20:45, in Ghencea. Meciul pleaca de la 2-2, scor inregistrat in tur in Turcia.

Intalnirea va fi transmisa, in forma LIVE text, de site-ul nostru.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe Ziare.com, intalnirea dintre Steaua si Gloria Bistrita, din cadrul etapei a V-a a Ligii I la fotbal.

Desfasurarea meciului:

min.90+4 - FINALUL MECIULUI

INFO: Al patrulea gol in acest campionat pentru Bogdan Stancu.

min.90+3 - GOOLL STEAUA !!! Ghionea a prelungit cu capul pe spate, iar Bogdan Stancu l-a lobat pe Albut !!!

min.90+2 - Kapetanos intoarce doi adversari in careul bistritenilor, insa centrarea lui este respinsa in corner. Corner ramas fara niciun rezultat pe tabela de marcaj.

min.90 - Patru minute de prelungire.

min.89 - Galben pentru Hora.

min.86 - Dayro Moreno loveste mingea cu capul imprecis, din 8 metri.

min.80 - Hora, de la 18 metri, suteaza pe langa poarta aparata de Zapata.

min.79 - Combinatie superba intre Dayro Moreno si Neaga, incheiata cu sutul slab al ultimului din 6 metri.

min.78 - Ultima schimbare la Steaua: iese Toja, intra Kapetanos.

min.77 - Galben pentru Toja.

min.73 - GOOLL GLORIA BISTRITA !!! Hora il depaseste pe Ghionea, intra in careu si il invinge pe Zapata !!!

min.72 - Ultima schimbare la Gloria Bistrita: iese Diogo, intra Velcovici.

min.72 - De la 22 de metri, central, Tiago suteaza mult peste poarta aparata de Albut.

min.70 - Galben pentru Diogo.

min.67 - Atac prelungit al Stelei, incheiat cu o greseala a lui Tiago.

min.60 - Schimbare la bistriteni: iese Coroian, intra Sabou.

min.58 - Dayro Moreno suteaza de la 30 de metri peste poarta lui Albut.

min.58 - O noua schimbare la Steaua: iese Arthuro, intra Dayro Moreno.

min.51 - Schimbare la Steaua: iese Rada, intra Radoi.

min.49 - Albut retine sutul lui Neaga, de la 25 de metri.

min.46 - Schimbare la Gloria Bistrita: iese Ciprian Petre, intra Hora.

STARTUL CELEI DE-A DOUA REPRIZE !!!

-----------------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE !!!

min.45 - Un minut de prelungire.

INFO: Este cele de-al treilea gol marcat de Bogdan Stancu in aceasta editie de campionat.

min.44 - GOLL STEAUA !!! Nesu centreaza, Arthuro prelungeste cu capul pe spate si Bogdan Stancu il invinge pe Albut din 2 metri !!!

min.42 - Toja, din interiorul careului, suteaza, Albut respinge.

min.41 - Cartonas galben pentru Ciprian Petre.

min.40 - Stancu suteaza de la 25 de metri, insa mingea mai are putin si iese in aut.

min.35 - IMENSA OCAZIE IROSITA DE STEAUA !!! Neaga a trimis cu capul, din 5 metri, putin peste poarta bistritenilor !!!

INFO: Trei goluri primite de Steaua in acest sezon al Ligii I, toate trei venite dupa greselile lui Zapata.

min.27 - Borbely ramane singur cu Zapata, incearca sa-l dribleze pe acesta, insa goalkeeperul stelist reuseste sa intervina si sa-si salveze echipa.

min.23 - Neaga cade in careul bistritenilor, insa primeste doar un cartonas galben pentru simulare.

min.18 - Galben pentru Marginean.

min.14 - Stancu pleaca pe un contraatac, insa, in loc sa paseze, prefera un sut de la 30 de metri, care nu-i pune nicio problema lui Albut.

min.12 - Albut scoate cu greu "torpila" lui Tiago, trimisa de la peste 25 de metri.

min.12 - Nicolita centreaza, Arthuro reia cu capul din interiorul careului, insa pe centrul portii, mingea fiind retinuta usor de Albut.

*Mare greseala a lui Zapata, care este la cea de-a treia eroare decisiva in acest sezon.

min.5 - GOOLL GLORIA BISTRITA !!! Borbely il invinge pe Zapata cu un sut din unghi, din interiorul careului stelist !!!

INCEPUTUL MECIULUI !!!

INFO: Cu cateva minute inainte de inceputul meciului, Sabau a decis sa nu-l foloseasca titular pe Ciprian Tatarusanu.

Echipele trimise in teren de cei doi antrenori:

GLORIA BISTRITA: Albut - Vagner, Frasinescu, Fl.Moldovan, Panc - Achim, Marginean, Diogo Ramos, Cip.Petre - Coroian, Borbely;

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau

STEAUA: Zapata - Baciu, Ghionea, Rada, Nesu - Nicolita, Tiago, Toja, Neaga - Stancu, Arthuro;

Antrenor: Marius Lacatus;

Arbitru centru: Balaj Cristian (Baia Mare)

Arbitri asistenti: Sovre Octavian (Oradea) si Mudura Dorin (Oradea)

Arbitru de rezerva: Dansa Laurentiu (Oradea)

Observatori: Duru Viorel (Bucuresti) si Lica Marcel (Constanta)

Intalnirea are loc pe stadionul "Gloria" din Bistrita.

Brazilianul care a umilit Steaua lui Lăcătuș și Hagi revine pe gazon la 58 de ani în liga a doua din Brazilia!
Campionul mondial din 1994 cu Brazilia, atacantul Romario, a făcut pe Instagram un anunț important. Acesta va reveni pe gazon deși are 58 de ani. Romario este atacantul de legendă al...
Un fost jucător al lui Gigi Becali, atac la Florin Talpan pe tema mărcii Steaua: Trebuie să ai halucinații
Fostul căpitan al ”roș-albaștrilor”, Alex Bourceanu, a declarat faptul că în opinia lui brandul Steaua a rămas la clubul patronat de Gigi Becali. Bourceanu l-a contrat pe Florin Talpan...