Kapetanos marcheaza si aduce Stelei o noua victorie

Sambata, 04 Aprilie 2009, ora 20:22
972 citiri

Echipa pregatita de Marius Lacatus a reusit sa invinga Gloria Bistrita, intr-o partida contand pentru etapa a 22-a a Ligii I.

Partida cu Gloria Bistrita a devenit una cruciala pentru formatia din Ghencea, macinata de rezultatele slabe din ultima vreme, dar si de arestarea patronului Gigi Becali. Cu Cernea titular, Steaua a incercat sa forteze inca din primul minut, dar ineficienta liniei ofensive a elevilor lui Lacatus a facut ca rezultatul inregistrat la pauza sa fie 0-0. Bistritenii n-au evoluat rau in prima repriza si chiar au bifat doua ocazii importante la poarta lui Cernea.

Huiduiti la intrarea pe teren, ros-albastrii se napustesc spre careului lui Tatarusanu, dar rateaza cu seninatate doua ocazii imense de gol. Lacatus isi pierde rabdarea si gesticuleaza energic pe marginea terenului. In minutul 59, Cernea primeste un picior in plina figura si este schimbat cu Zapata. Minutul 79 parea sa aduca salvarea Stelei: Kapetanos obtine o lovitura de la 11 metri, dar Bogdan Stancu trimite peste poarta spre disperarea tribunelor. Salvarea vine in cele din urma tot de la grecul din ofensiva Stelei, dar in minutul 84. Petre Marin centreaza, iar Kapetanos reia cu capul in poarta. Spectatorii se ridica si isi aplauda favoritii pana la fluierul de final al partidei.

Cu 37 de puncte, Steaua o depaseste pe FC Vaslui in clasamentul Ligii I, pana pe pozitia a 7-a. Gloria Bistrita a ajuns la cea de-a 4-a partida consecutiva fara gol marcat.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...