Liga I: Dinamo zdrobeste Gloria Bistrita

Marti, 21 Aprilie 2009, ora 18:59
1617 citiri

Liderul Ligii I, Dinamo Bucuresti, s-a distrat cu Gloria Bistrita pe care a invins-o cu un neverosimil 5-0.

"Cainii", care veneau dupa o infrangere suprinzatoare la iasi in etapa precedenta, au inceput prudent meciul cu Gloria Bistrita. In minutul 21 bucurestenii deschi scorul, prin Marius Niculae.

Acelasi Marius Niculae reuseste "dubla" in repriza secunda, marcand din centrarea lui Gabi Bostina. In minutul 73 se repeta golul doi. Bostina centreaza bine iar Niculae isi desavarseste hattrick-ul.

Pana la final bistritenii au mai incasat alte doua goluri, de la Danciulescu si Miranda. Scor final Dinamo - Gloria Bistrita 5-0!

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....