International Curtea de Arges produce surpriza in fata Bistritei

Duminica, 21 Martie 2010, ora 19:18
1055 citiri

International Curtea de Arges a adus prima infrangere din acest retur pentru revelatia Gloria Bistrita, dupa victoria, scor 2-1, din Trivale.

Pitestenii au avut un moral excelent dupa victoria de la Brasov si au inceput in forta. Jucatorul imprumutat de la CFR Cluj. Emmanuel Kone, a deschis scorul in minutul 31, printr-un sut din 14 metri, si a starnit bucuria in trivale.

Bistritenii nu si-au revenit, iar golul cu numarul doi reusit de Bacila in minutul 57, din pasa lui Apostu, a picat firesc.

Pe final de meci, Bistrita a avut o tresarire de orgoliu, iar in minutul 69 brazilianul Moraes a inscris un nou gol superb, ajungand la 5 reusite in 6 meciuri.

Gazdele au reusit sa gestioneze finalul meciului si au urcat pe locul 15, cu 24 de puncte, in timpc e Gloria Bistrita are 27 de puncte si ocupa pe locul 12.