Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Lobont s-a accidentat si poate lipsi 6 luni!

Marti, 21 Aprilie 2009, ora 19:22
1550 citiri

Dinamovistii au castigat meciul cu Gloria Bistrita dar ar putea avea de suferit in viitor. Mircea Rednic a ramas fara cel mai bun jucator al sau, Bogdan Lobont.

Portarul a calcat stramb in minutul 80 al meciului si a fost imediat scos de pe teren si transportat la spital pentru analize.

In locul lui "Loby" in poarta dinamovistilor a intrat golgheterul Marius Niculae, care nu a primit gol timp de 10 minute.

Oficialii lui Dinamo sunt in panica, mai ales ca Lobont poate lipsi si jumatate de an daca accidentarea este serioasa.

"Nu prea ma gandesc acum la rezultat, ma gandesc la Bogdan Lobont. Se pare ca are o accidentare grava, o sa facem RMN-ul. In cel mai fericit caz poate sa aiba genunchiul deplasat. In cel mai rau caz pot fi ligamentele incrucisate. Avem un portar valoros rezerva, dar ganditi-va ca Lobont e capitanul echipei, mai mult decat un capitan", a spus Cristi Borcea, presedintele executiv al lui Dinamo, la Sport.ro.

Dinamo a zdrobit Gloria Bistrita, castigand meciul din etapa XXVI cu scorul de 5-0.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...