Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Zalaul lui Tadici, batut mar in finala Cupei EHF

Sambata, 05 Mai 2012, ora 19:23
1511 citiri

Formatia de handbal feminin HC Zalau a fost invinsa in prima mansa a finalei Cupa EHF de rusoaicele de la Lada Togliatti, scor 30-24 (15-14).

Fetele pregatite de Gheorghe Tadici au reusit o prima repriza buna, insa au cedat in partea secunda, cand rusoaicele s-au desprins la sase goluri diferenta inca din minutul 38.

Marcatoare:

Lada: Bliznova 8 goluri, Muravyeva 6, Marennikova 3, Davydenko 3, Chernoivanenko 2, Shipilova 2, Zhilinskayte 2, Garanina 2, Nikitina 1, Gorshenina 1

HC Zalau: Ciuciulete 9 goluri, Bese 5, Szucs 3, Czeczi 1, Somoi 1, Rob 1, Turcas 1, Ailincai 1, Badita 1, Molfea 1.

Returul va avea loc la Oradea, pe 12 mai, de la ora 17:00.

C.M.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...