Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CSM Bucuresti se califica in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa un meci de senzatie

Sambata, 07 Mai 2016, ora 20:12
22784 citiri

CSM Bucuresti s-a calificat in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins superb pe Vardar Skopje, din Macedonia, sambata seara, scor 27-21.

Meciul a fost controlat in intregime de jucatoarele noastre, iar victoria nu a fost pusa sub semnul intrebarii niciun moment, ba chiar CSM a condus in repriza a doua si la 11 goluri diferenta.

Jucatoarele noastre au condus cu 6-1 in prima repriza, iar diferenta a fost pastrata pana la pauza. De la 14-9, insa, CSM a apasat pe acceleratie si, dupa trei goluri consecutive ale lui Bradeanu, jucatoarele noastre conduceau cu 22-11.

Cea mai buna jucatoare a lui CSM a fost fara indoiala portarul Jelena Grubisici, care a aparat extraordinar.

Pe final, Vardar s-a apropiat la 5 goluri, dupa o relaxare a jucatoarelor de la CSM, care erau sigure de calificarea in finala. Scorul final a fost 27-21, iar calificarea a fost fara emotii. Oana Manea a marcat de 4 ori, iar Rodrigues de 5 ori.

In finala de duminica, de la ora 18:45, CSM Bucuresti se va duela cu echipa maghiara Gyori, care a invins dramatic, tot sambata, pe Buducnost, echipa Cristinei Neagu, scor 21-20. Echipa romaneasca este la prima participare din istorie in aceasta competitie.

CSM BUCURESTI - VARDAR 27-21

Final de meci! CSM castiga superb acest meci si se califica in finala Ligii Campionilor!

60 - Ultimul minut, avem 6 goluri avans! Bazaliu inscrie ultimul gol al nostru.

56 - Bazaliu marcheaza si avem 8 goluri avans, cu 4 minute ramase! CSM nu mai poate pierde calificarea in finala!

51 - Cristina Varzaru inscrie si ea de la 7 metri.

50 - Mica Bradeanu marcheaza, iar apoi Grubisici apare foarte bine si Rodrigues marcheaza din nou pe contraatac. Avem din nou 9 goluri avans.

48 - Vardar marcheaza de trei ori consecutiv si reduce diferenta la 8 goluri.

44 - Bradeanu mai marcheaza de doua ori si putem spune ca CSM Bucuresti este ca si calificata in finala Ligii Campionilor!

43 - Bradeanu marcheaza de la 7 metri si avem 20-11! Pare aproape imposibil ca CSM sa mai piarda calificarea in finala!

42 - Ne distantam iar la 8 goluri! Grubisici apara senzational!

40 - Gullden inscrie si ne distantam la 8 goluri! CSM defileaza efectiv!

39 - Oana Manea marcheaza din nou, CSM are 7 goluri avans si suntem tot mai siguri de o calificare in finala!

37 - Vardar rateaza inca o aruncare de la 7 metri, iar Rodrigues inscrie rapid pe contraatac, revenim la un avans de 6 goluri.

34 - Jucatoarele noastre marcheaza primele, se pare ca sunt stapane pe ele si in acest start de repriza a doua.

A inceput repriza a doua! CSM este cu un pas in finala Ligii Campionilor, la prima participare din istorie.

Pauza la Budapesta! Avem 5 goluri avand, dupa o prima repriza excelenta a jucatoarelor noastre!

24 - Gol frumos Jorgensen, CSM zburda pe teren.

22 - Gullden inscrie de la 7 metri si refacem diferenta de 6 goluri.

20 - Vardar se apropie la 5 goluri, dar Rodrigues marcheaza din nou.

18 - Inscrie si Rodrigues si avem 10-3!

17 - Jorgensen inscrie si ea pentru CSM si avem din nou 6 goluri avans.

16 - Formatia macedoneana inscrie al treilea gol.

13 - Al treilea gol pentru Oana Manea! Conducem cu 7-1! Grubisici apara extraordinar!

11 - Fisker marcheaza al doilea gol, tot o bolta frumoasa! CSM este la conducerea acestui meci si se apara foarte bine.

10 - Inscrie si Fisker, dupa alte doua minute! Avem 4-1.

8 - Inca un gol pentru Oana Manea! Ne distantam pe tabela.

6 - Martin inscrie cu bolta si conducem cu 2-1.

4 - Oana Manea inscrie primul gol si pentru echipa noastra!

2 - Vardar inscrie primul gol prin Radicevici.

1 - A inceput meciul!

INFO: Confruntarea are loc, intr-o singura mansa, la Budapesta. Echipa invingatoare va juca finala duminica, impotriva lui Gyori, iar invinsa se va duela in aceeasi zi pentru locul 3 cu Buducnost.

In celalalt meci din Final Four, Gyori a invins Buducnost cu 21-20.

CSM Bucuresti si-a aflat posibila adversara din finala Ligii Campionilor - Cristina Neagu, invinsa

Vardar Skopje este campioana Macedoniei si este considerata a doua cea mai bogata echipa din Europa, la handbal feminin.

Macedonencele se afla pentru al treilea an la rand in Final Four-ul Ligii Campionilor. La precedentele aparitii au terminat mereu pe locul 3. In schimb, CSM Bucuresti se afla la prima prezenta in Liga Campionilor.

Antrenorul lui CSM Bucuresti, inainte de meciurile decisive din Liga Campionilor: Putem castiga trofeul!

CSM Bucuresti se califica fabulos in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin

In sferturi, CSM a trecut de formatia Rostov-Don, din Rusia, cu o dubla victorie la cate un gol diferenta. In schimb, Vardar nu a avut probleme cu danezele de la Larvik, invinse in prima partida la 14 goluri diferenta.

Partida este televizata de Dolce Sport si Digi Sport.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#CSM finala Liga Campionilor, #CSM Gyori Liga Campionilor, #CSM Bucuresti Vardar Skopje, #CSM Bucuresti Vardar Skopje LIVE, #CSM Bucuresti Vardar Skopje direct, #televizare CSM Bucuresti Vardar Skopje CSM , #Liga Campionilor handbal