CSM Bucuresti se califica in grupele principale ale Ligii Campionilor dupa o revenire superba

Vineri, 11 Noiembrie 2016, ora 19:31
18917 citiri

CSM Bucuresti s-a calificat in grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Detinatoarea trofeului s-a impus in Rusia, pe terenul lui FC Rostov, scor 22-20, dupa un meci spectaculos.

Fetele noastre au avut un start foarte slab de partida, au fost conduse chiar si cu sapte goluri diferenta, dar au revenit superb pe finalul primei parti.

La pauza scorul a fost 11-10 in favoarea rusoaicelor, insa partea secunda ne-a apartinut.

Imediat dupa reluarea jocului, bucurestencele au continuare revenirea de forma si au preluat conducerea, iar repriza secunda am trait-o fara mari emotii.

CSM a acumulat astfel 4 puncte in aceasta grupa, suficient pentru a-si asigura deja calificarea in grupele principale.

In ultima etapa, programata pe 20 noiembrie de la ora 20:00, CSM Bucuresti va primi vizita lui FC Midtjylland (Danemarca).

Anul trecut, CSM Bucuresti a castigat finala Ligii Campionilor.

C.S.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...