Nationala feminina de handbal a Romaniei, infrangere usturatoare in Ungaria

Sambata, 03 Iunie 2017, ora 08:59
4554 citiri

Nationala feminina de handbal a Romaniei a suferit o infrangere usturatoare in Ungaria, intr-un meci amical jucat in compania reprezentativei maghiare.

Unguroaicele s-au impus la o diferenta de 10 goluri, scor 31-21, scrie ProSport.

Jucatoarele maghiare s-au desprins pe tabela inca din primele minute si s-au aflat la conducere pe toata durata jocului.

Daca la pauza am avut o diferenta de 7 goluri, scor 17-10, in partea secunda a partidei unguroaicele au avut si 12 goluri avantaj.

Pe 9 iunie, Romania va disputa la Arad mansa tur a barajului de calificare la Mondialul din Germania, adversara fiind nationala Austriei.

Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...
Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
#Romania Ungaria handbal, #Romania invinsa Ungaria handbal, #Romania Mondial 2017 handbal , #nationala handbal