Romania castiga la scor al doilea meci de la Campionatul Mondial de handbal feminin

Luni, 07 Decembrie 2015, ora 18:25
13657 citiri

Nationala de handbal a Romaniei a reusit sa se impuna la o diferenta confortabila, de 16 goluri, in al doilea meci de la Campionatul Mondial de handbal din Danemarca.

"Tricolorele" au reusit sa treaca de reprezentativa Kazahstanului cu scorul de 36-20.

Romania a inceput destul de slab intalnirea de luni seara, permitand unei adversare destul de modesta sa controleze jocul in primul sfert de ora.

Abia din a doua jumatate a primei reprize jucatoarele noastre au inceput sa joace la un nivel ridicat, distantandu-se pe tabela si intrand la pauza cu un avantaj de sase goluri.

In partea secunda defensiva a mers mai bine, iar avantajul de pe tabela a crescut constant.

Nationala noastra s-a impus in cele din urma cu scorul de 36-20, obtinand a doua victorie din tot atatea meciuri la Campionatul Mondial.

Daca ne gandim ca Spania, urmatoarea noastra adversara, a incasat numai 10 goluri de la Kazahstan, evolutia "tricolorelor" nu este una chiar entuziasmanta.

Urmatorul meci al Romaniei de la Campionatul Mondial va avea loc marti seara, de la ora 19:15, cand jucatoarele noastre vor primi replica Spaniei.

Romania - Kazahstan 36-20

Min.60 Finalul partidei! Romania se impune fara prea mari probleme!

Min.55 Romania se distaneaza pe finalul partidei, diferenta devenind una normala.

Min.50 Cristina Neagu inscrie primul sau gol din aceasta disputa.

Min.44 Avem acum un avantaj de zece goluri pe tabela, cel mai mare de pana acum.

Min.40 Sunt noua goluri diferenta in acest moment in favoarea Romaniei.

Min.37 Pare inca un meci in care selectionerul nostru incearca sa experimenteze mai multe formule de joc pentru partidele importante.

Min.35 Fetele noastre se descurca bine pe atac, insa apararea da in continuare semne de slabiciune.

Min.31 Incepe partea secunda a jocului.

________________________

Min.30 Finalul primei reprize, Romania conducand cu 18-12.

Min.28 Ne indreptam spre pauza, "tricolorele" au un avantaj destul de confortabil.

Min.24 Avantaj de cinci goluri pentru Romania in momentul de fata.

Min.24 Kazahstanul ajunge la borna 10 goluri, atatea cate a marcat in tot meciul cu Spania.

Min.22 Fetele noastre reusesc sa ajunga la o diferenta de patru goluri si este randul selectionerului Kazahstanului sa ceara time-out.

Min.20 Pe final de prima repriza Romania trece la conducere.

Min.15 A trecut un sfert de ora de joc si Romania este egala Kazahstanului.

Min.11 Frumoasa Laura Chiper inscrie pentru Romania, insa ramanem in spatele Kazahstanului.

Min.10 Kazahstanul isi mareste avantajul si selectionerul nostru cere time-out. "Secundul" Buceschi le cere "tricolorelor" sa fie mai atente pe faza a doua si sa dea drumul la minge mai repede.

Min.9 Dupa noua minute, Kazahstanul conduce Romania la Campionatul Mondial!

Min.6 Adversarele noastre revin de la 1-3 si restabilesc egalitatea.

Min.4 Inscrie si Bradeanu, iar Romania incepe sa se distanteze.

Min.2 Melinda Geiger egaleaza pentru Romania!

Min.2 Oarecum surprinzator, Kazahstanul deschide scorul.

17:00 - Incepe partida! Kazahstanul are primul atac.

16:55 - Sunt in sala cele doua formatii, se intoneaza imnurile.

INFO: In prima partida de la Mondiale, "tricolorele" s-au distrat cu modesta reprezentativa a statului Puerto Rico, pe care au invins-o cu scorul de 47-14.

INFO: Kazahstanul a pierdut la scor primul meci de la turneul final, 31-10 cu Spania.

Campionatul Mondial de handbal: Rezultatele si clasamentul din grupa Romaniei

INFO: Partida poate fi urmarita la TV pe postul DolceSport.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Romania Campionat Mondial handbal, #nationala Romania Campionat Mondial handbal, #Romania Kazahstan Campionat Mondial handbal , #nationala handbal