Nationala Romaniei, umilita in Ungaria

Luni, 11 August 2014, ora 07:49

Nationala feminina de handbal a Romaniei a suferit doua infrangeri umilitoare in Ungaria, in cadrul unui turneu de pregatire.

"Tricolorele" au fost invinse de reprezentativa B a tarii vecine, scor 21-23, si zdrobite de echipa de baza, scor 23-33.

Turneul amical de la Kecksemet a fost un esec aproape total pentru Romania. Fetele noastre au reusit sa se impuna doar in fata Angolei, pierzand cu cele doua echipe ale Ungariei.

Ultima infrangere, cea suferita duminica seara, a fost si cea mai drastica, nationala A a Ungariei impunandu-se la 10 goluri diferenta.

A fost insa un meci atipic, cele doua formatii mergand cap la cap pana in minutul 45. In ultimul sfert de ora al partidei, "tricolorele" au cazut inexplicabil, reusind sa inscrie numai trei goluri si permitandu-le adversarelor sa marcheze de 12 ori.

Astfel s-a ajuns la o diferenta neasteptata, chiar socanta dupa evolutia din primele trei sferturi de ora ale disputei.