Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Romania a invins Belarusul si face un pas mare spre calificarea la Mondiale

Miercuri, 11 Ianuarie 2012, ora 20:57
3422 citiri

Nationala masculina de handbal a Romaniei a invins, miercuri, reprezentativa similara a Belarusului, scor 25-22, facand un pas mare catre calificarea la Campionatul Mondial.

"Tricolorii" au intrat bine in meci, preluand conducerea in primele minute, insa bielorusii si-au revenit si au trecut la conducerea jocului.

La pauza, elevii lui Vasile Stanga erau condusi la o diferenta de doua goluri, scor 12-14.

Partea secunda a fost la fel de disputata, insa jucatorii nostri au fost mult mai concentrati pe faza defensiva, reusind, in final, sa castige destul de confortabil, la 3 goluri diferenta, scor 25-22.

Pentru "tricolori" au inscris Csepreghi (4 goluri), Simicu (3), Fenici (3), Ghionea (3), Talas (2), Mihai (2), Mihalcea (2), Ghita (2), Sania (1), Florea (1), Stamate (1), Dospinescu (1).

Returul este programat duminica, in Belarus.

In acest moment, Romania conduce Grupa 7 a preliminariilor, avand 6 puncte, cu doua mai multe decat principala contracandidata, Belarus. Luxemburg este ultima, fara niciun punct acumulat.

Grupa 7, clasament:

1. Romania 6 puncte

2. Belarus 4 puncte

3 Luxemburg 0 puncte

Castigatoarea grupei se califica pentru meciurile de baraj.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#romania victorie belarus, #nationala masculina handbal, #Romania Campionat Mondial handbal , #nationala handbal