Inca o mare performanta in handbal! CSM Bucuresti merge si ea in sferturile Ligii Campionilor

Duminica, 21 Februarie 2016, ora 17:49
3354 citiri

Gruparea de handbal feminin CSM Bucuresti, campioana Romaniei la acest sport, s-a calificat si ea in sferturile de finala ale Ligii, dupa o victorie la danezele de la FC Midtjylland, scor 28-23.

Fetele de la CSM mai aveau nevoie de un singur punct pentru a merge mai departe in Liga, in sferturile de finala, acolo unde HCM Baia Mare se calificase deja de vineri seara, dupa 38-27 cu germancele de la Thuringer.

CSM va intalni, cel mai probabil, campioana Rusiei in sferturi, Rostov Don, locul 1 din grupa principala cealalta.

La pauza, scorul a fost egal in Danemarca, 12-12.

CSM a avut o repriza secunda mult mai buna si a dominat in multe momente partida, si prin evolutia unei Bianca Bazaliu de senzatie. Bazaliu are 20 de ani si acum 2 ani a fost campioana mondiala la tineret.

Romania are deci 2 reprezentante intre cele mai bune 8 echipe ale Europei la handbal feminin. HCM Baia Mare va evolua in sferturi cu Gyor sau Vardar Skopje.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
#CSM Bucuresti calificare sferturi, #handbal romanesc performanta, #CSM Bucuresti merge in sferturi Liga , #stiri handbal